Bayern zvýšil svůj náskok na 18 bodů, Brémy otočily zápas po Pavlenkově chybě

18:51
Bayern Mnichov vyhrál v 21. kole německé fotbalové ligy v Mohuči 2:0 a zvýšil svůj náskok v čele tabulky na 18 bodů. Leverkusen totiž jen remizoval bez branek ve Freiburgu a Schalke podlehlo Brémám. Za Werder odehráli celý zápas čeští reprezentanti Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Selassiem. Vladimír Darida odehrál za Herthu poprvé od říjnového zranění kolena a následné operaci celé ligové utkání a byl u remízy 1:1 s Hoffenheimem, v jehož dresu nastoupil Pavel Kadeřábek na posledních sedm minut.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Bayern rozhodl o svém vítězství v poslední čtvrthodině prvního poločasu. Ve 33. minutě napálil Ribéry odražený míč po rohovém kopu přesně k tyči a svým 114. gólem za Bayern se zařadil na 11. místo historické klubové tabulky střelců. Krátce před pauzou přidal druhý gól James Rodríguez.

Bavorský velkoklub vyhrál desáté soutěžní utkání v řadě. To se mu naposledy povedlo v roce 2015 mezi srpnem a říjnem.

Brémy od 24. minuty prohrávaly po gólu Konopljanky, jehož střela ze střední vzdálenosti doprostřed branky proklouzla chybujícímu Pavlenkovi mezi prsty. Klíčový moment nastal v 69. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Schalke Nastasič.

K obratu zavelel v 79. minutě Kruse, který využil velké chyby brankáře Fährmanna, jemuž po trestném kopu vypadl míč z rukou. První výhru po třech zápasech zařídil Werderu ve třetí minutě nastavení Junuzovič.

Hoffenheim se ujal vedení díky proměněnému pokutovému kopu Kramariče. Po necelé hodině hry ale vyrovnal Kalou, který si naskočil na Lazarův centr a hlavou překonal Baumanna. Hoffenheim čeká na ligovou výhru už pět utkání a podobně jako Hertha zůstává ve středu tabulky.

Mario Gomez rozhodl o remíze Stuttgartu 1:1 ve Wolfsburgu, odkud v prosinci přestoupil.