Bayern zkompletoval sbírku trofejí, ovládl i pohár

22:17
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve finále Německého poháru Stuttgart 3:2 a jako první tým v jedné sezoně získali trofej pro vítěze bundesligy, domácího poháru i Ligy mistrů. Získat obě domácí trofeje a vyhrát LM se Bavorům podařilo jako sedmému evropskému týmu v historii.

Schweinsteiger slaví triumf v poháru. foto: Reuters

Stuttgart se sice dostal do osmifinále Evropské ligy, domácí soutěž však zakončil na 12. místě a proti suverénovi tohoto ročníku byl jasným outsiderem. V prvním poločase ale inkasoval jen z penalty, kterou po faulu na Philippa Lahma proměnil bezpečně Thomas Müller.

Naděje VfB na srovnání brzy po přestávce zhatil Mario Gomez, kterému před prázdnou branku připravil míč Lahm. Těsně před střídáním přidal Gomez i třetí branku a i díky hattricku ze semifinále s Wolfsburgem (6:1) se stal nejlepším střelcem tohoto ročníku se šesti góly.

Gomez brzy uvolnil místo Mariu Mandžukičovi a podobně jako jiní hráči u postranní čáry objal kouče Juppa Heynckese. Osmašedesátiletý kouč si odbyl derniéru na lavičce Bayernu, kde ho v létě v cestě za složitou obhajobou tří trofejí nahradí Pep Guardiola.

Bayern poprvé inkasoval v 71. minutě, kdy se pohlednou hlavičkou prosadil Martin Harnik, a v závěru bylo ze zápasu drama. Rozhodčí totiž sice odpustil Bayernu penaltu po ruce Jéroma Boatenga a nařídil jen roh, hned po něm si však Stuttgart vypracoval velký závar a Harnik snížil na 2:3. Další branka už však nepadla.

Ligu mistrů a obě domácí soutěže již ovládli dříve hráči Interu Milán (2010), Barcelony (2009), Manchesteru United (1999), PSV Eindhoven (1988), Ajaxu Amsterodam (1972) a Celtiku Glasgow (1967).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...