Bayern slaví sedmý titul v řadě, o svém triumfu rozhodl až v posledním kole

17:32
Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov získali posedmé v řadě německý titul. První místo si zajistili v posledním 34. kole vítězstvím 5:1 nad Frankfurtem a udrželi dvoubodový náskok před druhým Dortmundem. Bavorský velkoklub má celkově na kontě 29 triumfů v domácí soutěži.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují ze zisku mistrovského titulu, který získali v posledním kole foto: ČTK

Trenér Niko Kovač získal titul hned v první sezoně na lavičce Bayernu, na začátku ročníku navíc slavil se svými svěřenci triumf v národním Superpoháru. Třetí trofej může Bayern přidat za týden ve finále Německého poháru, v němž se střetne s Lipskem.

Poslední ligový zápas zlomil favorit až po změně stran. Nejprve přišel o vedení, ale klid na kopačky obhájce titulu vnesl z dorážky Alaba a o chvíli později prostřelil brankáře Trappa z úhlu Sanches. Jasné vítězství favorita potvrdili střídající Ribéry a Robben, kteří v klubu po dlouhých letech končí a před zápasem se oficiálně rozloučili s fanoušky.

Gólově se tentokrát neprosadil polský útočník Robert Lewandowski, i tak se ale s 22 góly stal počtvrté v kariéře nejlepším střelcem bundesligy.

Dortmundu nepomohla k prvnímu titulu od sezony 2011/12 ani výhra 2:0 v derby nad Mönchengladbachem. Góly Sancha a Reuse rozhodly „jen“ o tom, že Mönchengladbach po domácí porážce přišel o místo v příštím ročníku Ligy mistrů. Ze čtvrté příčky jej sesadil Leverkusen, který vyhrál nad Herthou 5:1 i díky hattricku Alaria.

Arjen Robben se raduje ze vstřelené branky
Slavící hráči Bayernu Mnichov.

Frankfurt přišel po debaklu v Allianz Areně o účast ve skupinové fázi Evropské ligy, ale bude hrát alespoň kvalifikaci. Semifinalistu letošního ročníku druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže totiž předstihl pouze Wolfsburg drtivým vítězstvím 8:1 nad Augsburgem. Rekordní výhru „Vlků“ řídil druhým hattrickem v sezoně útočník Weghorst. Celý druhý poločas odehrál český záložník Augsburgu Jan Morávek, který po pauze nahradil Jankera.

Očekávanou prohru Eintrachtu naopak nevyužil Hoffenheim. Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna, který bude od příští sezony koučovat konkurenční Lipsko, přitom vedli v Mohuči v prvním poločase už 2:0 po gólech Belfodila a Kramariče, kteří se v sezoně postarali dohromady o 33 gólů (16+17). Těsně před přestávkou se ale nechal vyloučit Baumgartner a domácí v závěrečné desetiminutovce výsledek otočili na 4:2. Český obránce Pavel Kadeřábek v nominaci Hoffenheimu chyběl.

Před Hoffenheim poskočily i Brémy výhrou 2:1 nad třetím Lipskem. Werder skóroval poprvé od ročníku 1984/85 v každém domácím zápase bundesligové sezony. Celé utkání odchytal Jan Pavlenka, obránce Theodor Gebre Selassie nenastoupil kvůli zranění.