Bayern se po debaklu oklepal, Dortmundu nadělil čtyři branky, dvě dal Lewandowski

Robert Lewandowski slaví gól do sítě Dortmundu foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund. Dva góly úřadujícího mistra vstřelil polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž tak potvrdil skvělou podzimní formu a jako první v historii bundesligy se trefil v jedenácti kolech po sobě.
  21:29

Koubek chytil penaltu a pomohl Augsburgu k výhře, Lipsko vyhrálo i bez zraněného Schicka

Lewandowski, jenž má po dnešku na kontě už 16 gólů, otevřel skóre v 17. minutě a pak s ním pohnul ještě čtvrt hodiny před koncem. Druhý gól před 75 tisíci diváků vstřelil čtyři minuty po přestávce Serge Gnabry a výsledek uzavřel vlastním gólem obránce Mats Hummels, jenž se v létě vrátil do Borussie po tříletém působení v Bayernu.

Thomas Muller a Robert Lewandowski slaví gól v síti Dortmundu
Robert Lewandowski zařídil výhru nad Dortmundem

Mnichovský tým tak vyhrál i druhý zápas pod dočasným koučem Hansem-Dieterem Flickem, poté co ve středu v Lize mistrů zdolal Olympiakos Pireus. V tabulce se Bayern posunul na třetí místo bod za vedoucí Mönchengladbach, jenž v neděli hostí Brémy.

Brankář Tomáš Koubek pomohl fotbalistům Augsburgu chycenou penaltou k vítězství 1:0 v Paderbornu. Hosté vyhráli po šesti zápasech. Lipsko bez zraněného Patrika Schicka zvítězilo na hřišti Herthy Berlín 4:2 a je na druhém místě o skóre před Bayernem se ztrátou bodu na první Mönchengladbach. V dresu poraženého celku odehrál celý zápas záložník Vladimír Darida.

Koubek se vyznamenal v sedmé minutě, když vystihl směr penalty Klause Gjasuly a zabránil mu ve skórování. Vítězný gól Augsburgu padl v 41. minutě díky Philippu Maxovi, který z přímého kopu zakroutil míč ukázkově k tyči. Pro Koubka to bylo druhé bundesligové utkání s čistým kontem.

Od 75. minuty naskočil do hry v dresu hostů záložník Jan Morávek. Naopak stoper Augsburgu Marek Suchý kvůli zranění znovu chyběl.

Lipsko prohrávalo od 32. minuty, ale do konce prvního poločasu stav otočilo. Nejdříve vyrovnal z penalty Timo Werner a v první minutě nastavení dokonal zvrat Marcel Sabitzer. V závěru druhého poločasu přidali další branky hostů Kevin Kampl a znovu Werner, který je s 11 góly druhým nejlepším střelcem soutěže. Konečný výsledek stanovil domácí útočník Davie Selke. Hertha prohrála v lize potřetí za sebou.

Schalke doma remizovalo s Düsseldorfem 3:3. Domácí třikrát vedli, ale za hosty vždy odpověděl Rouwen Hennings, jenž zaznamenal hattrick.

Nováček Union Berlín podruhé za sebou zvítězil. Z Mohuče si odvezl výhru 3:2. Union vedl po 51 minutách o tři branky, o což se dvěma trefami postaral Sebastian Andersson. Domácí, kteří v minulém kole prohráli v Lipsku 0:8, se v závěru přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepovedlo