Bayern s přehledem porazil Augsburg a upevnil si vedení, druhé Lipsko ztratilo

18:45aktualizováno  21:14
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov si v německé lize poradili s Augsburgem hladce 3:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů. Dopomohlo jim k tomu zaváhání druhého Lipska, které remizovalo v Leverkusenu 2:2. Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka remizoval s Frankfurtem 1:1. Mönchengladbach přestřílel Herthu Berlín 4:2 a posunul se na třetí místo, Vladimír Darida kvůli zranění za poražený celek nenastoupil.

Radost fotbalistů Bayernu. foto: Reuters

12. kolo německé ligy

Bayern Mnichov - Augsburg 3:0 (38. a 49. Lewandowski, 31. Vidal)

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:1 (90.+1 Uth - 13. Boateng)

Leverkusen - Lipsko 2:2 (44. Bailey, 74. Volland - 13. Werner z pen., 54. Forsberg z pen.)

Mohuč - Kolín nad Rýnem 1:0 (43. Brosinski z pen.)

Wolfsburg - Freiburg 3:1 (29. a 70. Malli, 3. Gerhardt - 68. Kapustka)

Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:4 (28. Ibiševič, 71. Weiser - 20. a 77. Raffael, 5. Stindl, 14. Hazard z pen.)

Skóre zápasu v Allianz Aréně otevřel po půlhodině hry Vidal, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. O sedm minut později se prosadil i nejlepší střelec soutěže Lewandowski.

Krátce po přestávce si polský kanonýr připsal 13. ligový gól v sezoně, když zužitkoval precizní Kimmichův centr. Lewandowski se trefil v úvodních šesti domácích zápasech sezony, což se v Bayernu povedlo pouze legendárnímu Gerdu Müllerovi v ročníku 1972/73.

Bavorský velkoklub vyhrál i páté bundesligové utkání od nástupu trenéra Juppa Heynckese do funkce. Pro zkušeného kouče to bylo 500. vítězství v nejvyšší německé soutěži - 174 jich dosáhl jako hráč a 326 jako trenér.

Lipsko ztratilo v Leverkusenu

Leverkusen držel v prvním poločase s favorizovaným Lipskem krok, když na vedoucí Wernerovu trefu z penalty dokázal zareagovat ve 44. minutě Bailey. Po přestávce však střídající Henrichs zastavil rukou míč směřující do branky a dostal červenou kartu. Pokutový kop proměnil Forsberg a poslal Lipsko znovu do vedení.

I přes více než půlhodinovou přesilovku nedokázal německý vicemistr navýšit náskok, naopak ještě inkasoval. O vyrovnání se postaral efektním volejem Volland a zařídil Bayeru bod za remízu 2:2.

Frankfurt sahal na hřišti Hoffenheimu po třech bodech díky brzkému gólu Boatenga, jenž překonal Baumanna parádní dalekonosnou ránou. V nastavení druhého poločasu ale vyrovnal domácí útočník Uth.

Hoffenheim potřetí za sebou doma nevyhrál, z posledních šesti zápasů navíc porazil pouze beznadějně poslední Kolín nad Rýnem. Frankfurt drží sérii šesti zápasů bez prohry.

Mönchengladbach zažil dokonalý vstup do utkání na hřišti Herthy, během dvaceti minut nasázel soupeři tři góly. Postupně se prosadili Stindl, Hazard a Raffael. Domácí do poločasu alespoň zkorigovali stav zásluhou Ibiševiče. Naději dal celku z hlavního města v 71. minutě Weiser, poslední slovo ale opět patřilo Borussii. V 77. minutě převzal na hranici malého vápna přihrávku znovu Raffael a vstřelil 50. gól v dresu Borussie.