Bayern porazil v Moskvě CSKA 3:1 a překonal rekord Barcelony

20:20
MOSKVA - Bayernu Mnichov porazili v pátém kole skupiny D Ligy mistrů CSKA Moskva 3:1 a desátou výhrou v elitní soutěži za sebou překonali rekord Barcelony ze sezony 2002/03.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov foto: Reuters

Už jistý postupující obhájce trofeje tak zachoval naději Plzně na konečné třetí místo a postup do jarního play off Evropské ligy. Viktoria, která se ve večerním zápase představí na hřišti dalšího postoupivšího týmu Manchesteru City, bude před posledním domácím duelem s CSKA ztrácet na ruského soupeře maximálně tři body. Bayern neponechal nic náhodě a v moskevské Chimki Areně nastoupil v nejsilnější sestavě, v níž chyběly jen zraněné opory Ribéry, Schweinsteiger a Mandžukič.

Hosté šli do vedení v 17. minutě díky povedené střele Nizozemce Robbena, vedení navýšil v 56. minutě z individuální akce Götze. Krátce poté sice z penalty snížil Honda, ale mnichovský Müller v 65. minutě z dalšího pokutového kopu vrátil Bayernu dvoubrankový náskok. Svěřenci Josepa Guardioly tak vyhráli i pátý zápas ve skupině a svému trenérovi pomohli překonat primát jeho někdejšího zaměstnavatele.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina D
CSKA Moskva - Bayern Mnichov 1:3
(0:1)
Branky: 62. Honda z pen. - 17. Robben, 56. Götze, 65. Müller z pen. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

Sestava CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Milanov (90. Vitinho) - Zuber (69. Elm), Honda, Tošič - Musa (80. Bazeljuk). Trenér: Sluckij.