Bayern poprvé v sezoně prohrál, ve šlágru kola padl v Dortmundu

20:45
DORTMUND/PRAHA - Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v sezoně v německé lize prohráli. V zápase 11. kola podlehl na hřišti Dortmundu 0:1, jediný gól dal Pierre-Emerick Aubameyang. Bayern zůstal na druhé příčce o tři body za Lipskem, Borussia se posunula na třetí místo se stejným deficitem na úřadujícího mistra.

O výhře Dortmundu rozhodl už v 11. minutě Pierre-Emerick Aubameyang foto: Reuters

Jsme nejnešťastnější tým. Dostali jsme gól z jediné střely, žehrá na osud Mourinho

Hertha Berlín remizovala v Augsburgu 0:0. Vladimír Darida, který se v týdnu po téměř dvou měsících vrátil k tréninku po zranění kotníku, ještě nebyl v nominaci na zápas. Kolín nad Rýnem otočil zápas v Mönchengladbachu a po výhře 2:1 je čtvrtý.

V 11. minutě šlágru kola mezi Dortmundem a Bayernem domácí Götze přihrál mezi nohama protihráče před branku Aubameyangovi a ten ve skluzu zakončil za Neuerova záda.

Gabonský reprezentant je s 12 góly v čele tabulky střelců společně s Modestem z Kolína nad Rýnem.

Zatímco v první části poločasu byli lepší domácí, v druhé polovině začali být dopředu aktivnější hosté. Po změně stran se Borussia více zatáhla a hrozila spíše z protiútoků, Aubameyang ale ani tváří v tvář Neuerovi další gól nepřidal.

Za Bayern předvedl dobrý výkon Alonso a španělský záložník byl i blízko vyrovnávací brance, jeho pokus ale skončil na břevnu. Mnichovský celek trefil konstrukci už pojedenácté v sezoně.

Výsledky 11. kola:

Augsburg - Hertha Berlín 0:0
Darmstadt - Ingolstadt 0:1
(68. Hartmann)
Mohuč - Freiburg 4:2 (15. Bungert, 20. Malli z pen., 82. Bell, 90.+5 Onisiwo - 67. Grifo, 85. Petersen)
Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:2 (32. Stindl - 59. Modeste, 90.+1 Risse)
Wolfsburg - Schalke 0:1 (82. Goretzka)
Dortmund - Bayern Mnichov 1:0 (11. Aubameyang)

Bayernu také nebyl uznán Ribéryho gól kvůli ofsajdu, v závěru zase Lewandowski jen těsně minul Bürkiho branku. Borussia tak v domácím Signal Iduna Parku neprohrála už 27 utkání.

Hertha v šesti z posledních sedmi vzájemných střetnutí s Augsburgem udržela čisté konto. Nepodařilo se jí však ani skórovat a na hřištích soupeřů tak zvítězila pouze v jediném z posledních jedenácti bundesligových duelů.

Derby mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem začalo lépe pro domácí. V 32. minutě po Traorého přízemní přihrávce přesně zakončil Stindl a po 495 minutách ukončil gólový půst Borussie.

Domácí měli v prvním poločase drtivou převahu a mohli vést i větším rozdílem, Traorého pokus ale skončil na břevnu.

Po změně stran zaúřadoval kolínský útočník Modeste, jenž nastoupil k jubilejnímu 100. zápasu v bundeslize a vstřelil 12. gól v sezoně.

V nastavení dokonal obrat famózní trefou po přímém kopu Risse. Mönchengladbach z posledních šesti utkání získal jen dva body, skončila navíc jeho série 12 zápasů bez domácí porážky.

Ingolstadt se dočkal první výhry v sezoně. V premiérovém zápase pod trenérem Maikem Walpurgisem zvítězil díky Hartmannově brance 1:0 na hřišti Darmstadtu. Stejným poměrem zvítězilo Schalke na hřišti Wolfsburgu, o což se postaral osm minut před koncem Goretzka.

„Vlci“ nevystřelili na branku, což se jim na domácím stadionu v lize stalo po více než deseti letech. Stále navíc čekají na první domácí výhru v sezoně, Schalke poprvé naplno uspělo venku.