Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bayern Mnichov je pošesté za sebou mistrem Německa, celkem má už 28. titul

17:30
augsburg - Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví 28. mistrovský titul v německé lize. Rozhodlo o tom jejich vítězství 4:1 v 29. kole na hřišti Augsburgu. Bayern má v čele tabulky nedostižný náskok 20 bodů, druhému Schalke zbývá odehrát šest utkání.

Fotbalisté Bayernu slaví šestý titul v Bundeslize v řadě. foto: Reuters

Čerstvý mistr prohrával v Augsburgu od 18. minuty po Boatengově chybě v rozehrávce.

Favorit ale vyrovnal po půlhodině zásluhou Tolissa a obrat dokonal o chvíli později Rodríguez. Ve druhém poločase přidali branky hostů ještě Robben a Wagner.

Bayern ovládl ligu pošesté za sebou a po vítězství v německém Superpoháru získal druhou trofej v sezoně. Navíc zůstává ve hře i v Německém poháru a v Lize mistrů, v níž po úterním vítězství 2:1 v Seville nakročil do semifinále.

Výsledky 29. kola:

Augsburg - Bayern Mnichov 1:4 (18. vlastní Süle - 32. Tolisso, 38. Rodríguez, 62. Robben, 87. Wagner), Freiburg - Wolfsburg 0:2 (2. a 83. Didavi), Kolín nad Rýnem - Mohuč 1:1 (7. Hector - 50. De Blasis), Mönchengladbach - Hertha Berlín 2:1 (75. a 78. z pen. T. Hazard - 40. Kalou), 18:30 Hamburk - Schalke.