Bayern je podzimním mistrem, Hloušek skóroval za Norimberk

19:25aktualizováno  15. prosince 19:38
BERLÍN - Záložník Adam Hloušek pomohl v německé fotbalové lize gólem k remíze Norimberku v Hannoveru 3:3. Hosté v poločase vedli 3:0, ale v nastavení zápasu výhru ztratili. Norimberk se tak ani v šestnáctém utkání nedočkal vítězství. Podzimním mistrem se podevatenácté v historii stal Bayern Mnichov, který zdolal Hamburk 3:1. V poraženém týmu dostal poprvé v sezoně šanci brankář Jaroslav Drobný, záložník Petr Jiráček odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Thiago a Shaqiri z Bayernu a Djourou. foto: Reuters

16. kolo německé fotbalové ligy

• Augsburg - Braunschweig 4:1 (30. a 33. Hahn, 23. Verhaegh z pen., 75. Altintop - 48. Oehrl)
  • Bayern Mnichov - Hamburk 3:1 (42. Mandžukič, 52. Götze, 90.+3 Shaqiri - 87. Lasogga)
  • Hannover - Norimberk 3:3 (87. a 90.+2 Diouf, 60. Bittencourt - 31. Hloušek, 38. Drmic, 41. Nilsson)
  • Hoffenheim - Dortmund 2:2 (17. Shipplock, 37. Volland - 44. Aubameyang, 67. Piszczek)
  • Mohuč - Mönchengladbach 0:0
  • Wolfsburg - Stuttgart 3:1 (38. Rodriguez, 54. Diego, 78. Perišič - 57. Werner)
  • Hertha Berlín - Brémy 3:2 (17. z pen. a 26. Ramos, 48. Ronny - 15. Petersen, 32. Hunt).
  • Schalke - Freiburg 2:0 (44. vlastní Höfler, 67. Farfán z pen.)
  • Leverkusen - Eintracht Frankfurt 0:1 (61. Russ).

Hloušek v dresu Norimberku otevřel skóre zápasu krátce po půlhodině utkání. Pro bývalého hráče Jablonce a Slavie to byla třetí trefa v ročníku. Hosté šli ještě do poločasu do třígólového vedení po gólech Josipa Drmice a obránce Pera Nilssona, jenže soupeř ve druhém poločase dokázal vyrovnat. Dělbu bodů zařídil v 92. minutě svou druhou trefou v zápase Mame Diouf.

Norimberk i přes bodový zisk zůstává na předposlední sestupové příčce, Hannover je dvanáctý.

Bayern má před druhým Leverkusenem náskok sedmi bodů a jeho nejbližší pronásledovatel ho už do konce podzimní části nemůže předstihnout. Obhájce titulu nasměroval k deváté domácí výhře desátou ligovou trefou druhý nejlepší bundesligový střelec Mario Mandžukič, v 52. minutě pak Drobného z otočky překonal Mario Götze. Tři minuty před koncem utkání ještě zdramatizovala branka Pierra-Michela Lasoggy, v nastaveném čase ale zpečetil výhru Bayernu Xherdan Shaqiri.

Leverkusen ztratil, prohrál i Freiburg

Leverkusen vyhrál čtyři poslední zápasy včetně důležitého souboje s třetím Dortmundem (1:0) z minulé soboty. V nedělním zápase ale překvapivě nestačil na Eintracht Frankfurt, který v lize zvítězil naposledy před jedenácti zápasy 14. září.

Jediný gól Frankfurtu, v jehož sestavě tentokrát chyběl útočník Václav Kadlec, vstřelil v 61. minutě po rohu záložník Marco Russ. V páté minutě nastavení mohl zvýšit Joselu, ale penaltu neproměnil. Eintracht se vzdálil na tři body od sestupových příček, Leverkusen doma prohrál poprvé v sezoně.

Prohrál i Freiburg, který nestačil na Schalke. Favorizovaný gelsenkirchenský celek dostal do vedení ve 44. minutě vlastní brankou záložník Freiburgu Nicolas Höfler, který srazil do sítě soupeřův rohový kop. Druhou branku domácích přidal Jefferson Farfán, jemuž se podařilo ve třetím utkání v řadě proměnit penaltu.

Do hry se nedostal záložník Václav Pilař, který zůstal jako nevyužitý náhradník na lavičce Freiburgu.