Bayern dál klopýtá, 'červený' Krmaš zavinil penaltu

17:49aktualizováno  20:59
BERLÍN - Obránce Freiburgu Pavel Krmaš zavinil v německé fotbalové lize proti Hoffenheimu penaltu a byl vyloučen. Jeho tým však i bez něj zvítězil 3:2. Po výměně trenérů si Schalke 04 poradilo s koučem Ralfem Rangnickem 1:0 s Wolfsburgem, který vedl do boje manažer Felix Magath, ještě před dvěma týdny trenér Schalke. Na hřišti Norimberku remizoval 1:1 Bayern, stejný výsledek si odvezl vedoucí Dortmund z Hamburku.

Kouč Bayernu Louis van Gaal. foto: Reuters

Krmaš, který týdnu v týdnu prodloužil s osmým týmem tabulky smlouvu, fauloval v 33. minutě v pokutovém území unikajícího útočníka Peniela Mlapu a dostal červenou kartu. Z následné penalty vyrovnal Vedad Ibiševič a těsně před přestávkou pak otočil zápas Ryan Babel.

Německá fotbalová liga - 29. kolo

Freiburg - Hoffenheim 3:2 (24. Schuster, 60. Cissé z pen., 78. Butscher - 34. Ibiševič z pen., 42. Babel), Hamburk - Dortmund 1:1 (39. Van Nistelrooij z pen. - 90.+2 Blaszczykowski), Hannover - Mohuč 2:0 (45.+1 Ya Konan z pen., 59. Pinto), Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (60. Eigler - 5. Müller), Schalke - Wolfsburg 1:0 (76. Jurado), Stuttgart - Kaiserslautern 2:4 (26. Kuzmanovič z pen., 39. Pogrebňak - 17. a 79. Lakič, 68. Hoffer, 86. Rivič).

Po hodině hry dostali možnost pokutového kopu také oslabení domácí. Úspěšný exekutor Papiss Cissé se dvacátým gólem v sezoně dostal do čela tabulky střelců před Maria Goméze z Bayernu. O těsné výhře Freiburgu pak rozhodl v 78. minutě Heiko Butscher.

Bundesligový lídr Dortmund zachránil až díky brance střídajícího Jakuba Blaszczykowského z 92. minuty remízu 1:1 v Hamburku. Vestfálské mužstvo vede pět kol pře koncem tabulku o osm bodů před Leverkusenem, který má nedělní zápas se St. Pauli k dobru. V záloze domácích, které poslal do vedení v 39. minutě z penalty Ruud van Nistelrooij, odehrál celé utkání David Jarolím. HSV navíc oslabil v 78. minutě vyloučený Änis Ben Hatira.

Další český středopolař Jan Polák odehrál za Wolfsburg na stadionu Schalke poslední čtvrthodinu, ve které vstřelil vítězný gól domácí José Manuel Jurado. Trenér Schalke Ralf Rangnick navázal na úterní vítězství 5:2 nad Interem Milán v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů a porazil svého předchůdce Felixe Magatha na lavičce hostů.

Staronový kouč Schalke Ralf Rangnick slaví.

"Vlci" nevyhráli popáté za sebou a zůstali na šestnáctém místě, znamenajícím baráž. Bayern Mnichov remizoval 1:1 v Norimberku a propadl se na čtvrté místo za Hannover. Mistrovský celek sice poslal do vedení už v páté minutě Thomas Müller desátým bundesligovým gólem v sezoně, ale za domácí odpověděl přesně po hodině hry útočník Christian Eigler. Závěr utkání nezvládl hostující Arjen Robben, který dostal červenou kartu za protesty.

Hannover se díky výhře 2:0 nad Mohuči posunul se na třetí místo, zaručující start v předkole Ligy mistrů. O pátém domácím vítězství po sobě rozhodl v poslední minutě první půle z penalty nejlepší střelec týmu Didier Ya Konan a po přestávce zvýšil Sergio Pinto.

Freiburg - Hoffenheim.

Záchranářský souboj dopadl lépe pro nováčka Kaiserslautern, který vyhrál ve Stuttgartu 4:2 a posunul se na dvanáctou příčku. Hosty, v jejichž záloze odehráli celé utkání Jan Morávek a Adam Hloušek, poslal do vedení v 17. minutě Srdjan Lakič, jenž se trefil poprvé od poloviny prosince.

Kaiserslautern se však radoval z vedení jen devět minut, než z penalty vyrovnal Zdravko Kuzmanovič. Šest minut před koncem otočil zápas útočník Pavel Pogrebňak. Hostům se v závěrečných 22 minutách povedl dokonalý obrat, na kterém se gólově podílelo střídající duo Erwin Hoffer a Stiven Rivič a druhou trefou Lakič.