Bauer dojel v Lahti pátý. Zvítězil Cologna a ovládl Světový pohár

15:33
LAHTI - Švýcar Dario Cologna se stal podruhé v kariéře celkovým vítězem Světového poháru v běhu na lyžích, poprvé se mu to povedlo předloni. V Lahti navíc ovládl dnešní skiatlon na 2x10 km, ve kterém dojel na pátém místě Lukáš Bauer.

Vítěz Tour de Ski 2011 Dario Cologna foto: ČTK

Sobotní závod se i přes početné startovní pole rychle roztrhal a v klasické části poodjeli Cologna, Bauer a Švéd Daniel Rickardsson. Zhruba desetisekundový náskok jim však vydržel jen do poloviny bruslařského okruhu a šanci na prvenství mělo rázem zhruba 15 běžců.

Pětadvacetiletý Cologna však stále diktoval tempo, v závěrečném sjezdu ani cílové rovince před sebe nikoho nepustil a korunoval tak další úspěšnou sezonu. Celkově se radoval ze čtvrtého vítězství, z toho dvě má za Tour de Ski 2009 a 2011. Za ním doběhli Francouzi Maurice Manificat a Vincent Vittoz, před Bauera se dostal i Ital Roland Clara.

Nyní má Cologna náskok více než čtyř set bodů před Norem Petterem Northugem, jenž závody v Lahti včetně nedělního sprintu vynechává a už nemá možnost Švýcara předstihnout. Druhý český reprezentant Martin Jakš byl v cíli se ztrátou necelých tří minut hodnocen na 53. místě.