Basketbal na ledě? Zápas, při kterém šlo o zdraví, byl předčasně ukončen

14:45
PRAHA - V rámci rozšiřování popularity pořádá zámořská basketbalová NBA přípravné zápasy ve městech, kde se normálně nehraje. Do jedné arény v San Diegu se však zřejmě jen tak nevrátí. Utkání mezi Los Angeles Lakers a Golden State Warriors totiž bylo kvůli mokré palubovce předčasně ukončeno.

Julius Randle (vlevo) z Lakers v souboji se Stephenem Currym. foto: ČTK

Valley View Casino Center je domovskou arénou San Diego Gulls, farmářského týmu Anaheimu z NHL. Basketbal se v ní hraje jen zřídka a pro tyto účely se přes led dává ochranná plocha a na ní palubovka. Tentokrát však někdo při tomto procesu udělal chybu.

Na hrací parket totiž začaly prosakovat mokré skvrny a hráči klouzali. „Strašné. Vůbec nechápu, proč jsme ten zápas hráli,“ rozčiloval se pivot Warriors Marreese Speights. „Bylo to nebezpečné.“

O možnosti ukončení zápasu se rozhodčí bavili s trenéry už před začátkem duelu, nakonec se však rozhodli jej zahájit. A hráči z toho neměli radost.

„Myslel jsem, že to zruší,“ nechápal Nick Young z Lakers. „Hráči klouzali napravo nalevo. Přece nechceme, aby se někdo zranil.“

Společně s ostatními ale musel nastoupit a snažit se hrát naplno. Vzadu v hlavě ale někteří obavy měli.

„Snažil jsem se nedělat nic bláznivého,“ přiznal Stephen Curry z Golden State, nejužitečnější hráč minulé sezony. „Jednou mi to podklouzlo, ještě jsem se stihl zachytit a dát koš, ale s tou nejistotou se hraje špatně.“

Pád a konec

Hůře dopadl Leandro Barbosa, který dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny uklouzl a spadl. To byla pro rozhodčí poslední kapka a po poradě s trenéry utkání ukončili.

„Během zápasu jsem několikrát ze strachu o hráče zadržel dech,“ schválil rozhodnutí sudích Luke Walton, zastupující trenér Warriors. „Někteří hráči mi o poločase říkali, že hrají opatrně, což jsem samozřejmě chápal.“

Utkání bylo oficiálně ukončeno vítězstvím Lakers v poměru 85:70 a nikdo naštěstí nepřišel k újmě. Až na diváky. Nespokojení fanoušci ale budou odškodněni vrácením vstupného v plné ceně.