Basketbalistky prohrály se Srbskem a čeká je vítěz druhé skupiny

15:53
České basketbalistky zakončily osmifinálovou skupinu F na mistrovství Evropy porážkou 59:75 se Srbskem. Obsadily tak čtvrté místo a ve čtvrtfinále vyzvou vítěze skupiny E, kterým bude lepší celek z pondělního souboje mezi Španělskem a Tureckem.

Česko - Srbsko. foto: fibaeurope.com

Utkání v Mouilleron-le-Captif dnes českému týmu vůbec nevyšlo. V první čtvrtině ještě Češky držely se soupeřem krok díky mírné převaze pod košem, ale od druhé čtvrtiny se jejich hra rozpadla. V útoku se jim vůbec nedařilo a za celou druhou dvacetiminutovku daly pouhé čtyři body.

Naopak Srbky se trefovaly i z těžkých pozic a svým sebevědomým projevem český tým v první půli psychicky zlomily. Přispěly k tomu i výroky rozhodčích, kteří pískli českému týmu technickou chybu a hned vzápětí padající Zrůstové úmyslný faul. Před poločasem tak Srbky utekly až na 21 bodů.

Češky se chytly až pět minut před koncem třetí čtvrtiny a překvapivě k tomu přispěla nejmladší hráčka týmu Tereza Vyoralová, která poprvé na turnaji dostala větší prostor na hřišti. Presinkem po celém hřišti si české basketbalistky vytvořily převahu, ovšem tu se nedařilo přetavit ve stahování náskoku, protože střelba týmu vůbec nefungovala.

Až v úvodu čtvrté čtvrtiny se povedlo snížit na rozdíl deseti bodů, ale Srbky se nesložily. Znovu odskočily na 16 bodů a zápas dovedly k poklidné výhře.

Česko - Srbsko 59:75 (11:15, 15:36, 30:49)

Nejvíce bodů: Zrůstová 15, Kulichová 12, Vyoralová 9 - M. Dabovičová 17, Radová 14, Milovanovičová 13. Rozhodčí: Cardusová (Šp.), Silva (Portug.), Putěnko (Rus.). Fauly: 19:22. Trestné hody: 11/7 - 13/8. Trojky: 6:9.