Basketbalistky Brna zdolaly Orenburg, mají první výhru v Eurolize

20:12
BRNO - Basketbalistky IMOSu Brno zdolaly v Evropské lize Naděždu Orenburg 76:67 a připsaly si první vítězství ve skupině B. V prestižní soutěži uspěly v součtu s minulou sezonou po sérii sedmi porážek. Naopak Orenburg i po výměně trenéra zůstal bez vítězství na posledním místě tabulky.

IMOS Brno - Orenburg. Zleva Dewanna Bonnerová z Orenburgu a Alena Hanušová z Brna foto: ČTK

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo

Skupina B
BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 76:67
(18:14, 35:36, 53:48)
Nejvíce bodů: Hanušová 23, Keyová 18, Jalčová 13, Jurčenková 12 - Bonnerová 21, Anojkinová 10, Žediková 10. Rozhodčí: Vinasi (Rum.), Adamovič (Bosna), Smiljaničová (Srb.). Trestné hody: 23/21 - 15/11. Fauly: 16:21. Trojky: 5:0. Diváci: 850.

"Jsem rád, že jsme konečně vyhráli. Kdybychom měli v takovém utkání po dobrém výkonu potřetí vyjít naprázdno, tak bychom psychicky takovou porážku těžko unesli," řekl kouč českých vicemistryň Jan Bobrovský. Brňanky spoléhaly hlavně na pozornou obranu a snažily se o rychlý přechod do útoku, pod koš soupeřek se ale dostávaly v úvodu zápasu jen s obtížemi. V koncovce zápolily s přesností. Výjimkou byla Hanušová, která zaznamenala prvních sedm bodů IMOSu.

V úvodu druhé čtvrtiny už získaly Brňanky slibný náskok 26:18. Orenburg pod vedením trenéra Alexandra Jermolinského, který nahradil zkušeného Litevce Algirdise Paulauskase, přitvrdil a zpřesnil obranu a své protivnice zcela vyvedl z konceptu. Hráčky Brna marně hledaly prostor k zakončení a zbrklé střelbě chyběla přesnost. Hráčkám Orenburgu se v průběhu čtyř minut podařilo šňůrou jedenácti bodů skóre otočit. "V obraně jsme měli chyby, ale hráli jsme velmi dobře. Nedokázali jsme sice pokaždé eliminovat jejich útoky, ovšem naše pivotky byly v tomto utkání překvapivě lepší než zkušené soupeřky," uvedl Bobrovský.

K dobře hrající Hanušové se postupně přidaly Švédka Keyová a Jurčenková. Ve vyrovnaném bitvě se podařilo domácím hráčkám v závěru třetí čtvrtiny odskočit na rozdíl sedmi bodů. Zbytečnými chybami ale nabídly soupeřkám šanci stav korigovat. V závěru zápasu na sebe vzala odpovědnost Jalčová, která se prosazovala sólovými úniky i střelbou za tři body. Všech 13 bodů dala Jalčová až v poslední čtvrtině.

"Zápas byl hodně bojovný. Věděly jsme, že máme naději vyhrát. Měly jsme však úsek, kdy jsme se nedokázaly trefit do koše. Ale překonaly jsme jej. Orenburg hrál zvláštně, neorganizovaně. Je vidět, že se herně trápí," řekla pivotka Anna Jurčenková, která byla nejlépe doskakující hráčkou zápasu. Získala 11 míčů a připsala si 12 bodů. Nejlepší střelkyní byla Hanušová s 23 body. Za Orenburg dala 21 bodů bývalá hráčka Brna Bonnerová. "Zápas byl hodně tvrdý. Brno bylo přesnější a hlavně jistější ve střelbě z tříbodového území. My jsme nedaly ani jednu trojku," prohlásila Bonnerová.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...