Basketbalistky Brna podlehly Montpellieru a jsou poslední

19:40
BRNO - Basketbalistky Friska Brna prohrály v 9. kole Evropské ligy s francouzským týmem Basket Montpellier 58:78. Po celé utkání Brňanky stahovaly náskok soupeře, v závěru ale odpadly. S jedním vítězstvím jsou české vicemistryně stále na posledním místě skupiny C.

Zleva Farhiya Abdiová z Brna, vpravo Gaelle Skrelaová z Montpellier foto: ČTK

Zápas měl podobný scénář jako většina předchozích vystoupení Brna v Evropské lize, iniciativu převzal hned od úvodních minut soupeř. Brňanky, v jejichž sestavě se objevila i uzdravená americká pivotka Robinsonová, sice snížily po sedmi minutách začínající manko na 9:10, jenže do poločasu už zase tempo diktovaly přesně zakončující hráčky francouzského týmu.

Naopak svěřenkyně Jana Bobrovského se v koncovce trápily a doplácely na slabou produktivitu. Oproti předchozím zápasům se střelecky nedařilo Hejdové a hlavní tíhu v zakončení na sebe převzaly americká rozehrávačka Thomasová a Pecková.

Po přestávce ze zdánlivě ztraceného zápasu Brňanky ještě udělaly chvilkové drama. Francouzský tým pod dojmem vysokého náskoku podlehl uspokojení, polevil v koncentraci v obraně a domácí hráčky začaly ztenčovat ztrátu. Jejich snažení se však opět nepodařilo dokonat, ačkoliv se dotáhly na rozdíl pouhých dvou bodů (51:53).

Od tohoto stavu se ale domácí basketbalistky na několik minut střelecky zasekly a hráčky Montpellieru šňůrou devíti bodů hrozbu závěrečného dramatu odvrátily.

"Byl to typický obraz naší hry. Vždy v začátku prohráváme o deset bodů, potom se nám chvíli daří, chvíli zase ne. Většinou bývá už v poločase rozhodnuto. Ovšem dnes jsem po dobrém výkonu ve třetí čtvrtině věřil, že soupeře překonáme navzdory nevydařenému prvnímu poločasu," uvedl trenér Bobrovský.

V koncovce po několika nedorozuměních v defenzivě umožnily české vicemistryně soupeři zisk rozhodujícího náskoku a oslavu pátého vítězství v základní skupině. V součtu s prvním vzájemným zápasem (80:50) porazil Montpellier Brno o 50 bodů.

"Ze začátku to byl hrozný basketbal. Nedalo se na něj dívat. Pro nás bylo jedině dobře, že se soupeřky nechytly a mohly jsme se postupně dostat do naší hry," řekl křídelní hráčka Alena Hanušová. "Utkání jsme si prohrály vlastními chybami. Špatně jsme bránily a umožnily soupeřkám rychlý přechod do protiútoků," konstatovala.

Trenér Bobrovský poznamenal, že dvacetibodová prohra neodpovídala průběhu zápasu. "Bohužel jsme po osmi minutách slibného výkonu ve druhém poločase opět upadli do naší hry. Máme ve hře stále stejné chyby. Doplácíme na malou pohyblivost, v obraně nebojujeme," dodal kouč.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...