Basketbalisté Wizards prohráli s lídrem, Veselý si připsal tři doskoky

12:49
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu podlehli v pátek na palubovce vedoucího týmu NBA Indiany jednoznačně 66:93. Český reprezentant Jan Veselý, který si v minulém utkání 12 body vylepšil střelecké maximum v této sezoně, tentokrát během 15 minut na hřišti na koš nevystřelil. Připsal si tři doskoky.

John Wall (vpravo) se snaží prosadit přes Georga Hilla z Indiany. foto: ČTK/AP

Indiana potvrdila nejlepší domácí bilanci v soutěži, před vlastními diváky vyhrála sedmnáctý z osmnácti duelů. Nejlepším střelcem utkání byl domácí David West s 20 body. Washington marně usiloval o čtvrté venkovní vítězství za sebou, což by byla jeho nejdelší úspěšná šňůra na hřištích soupeřů za více než pět let.

Indianě podlehli Wizards pojedenácté z posledních dvanácti zápasů i kvůli bídnému proměňování trestných hodů, kterých dali jen devět z 23 pokusů. "Pak jste bez šance udržet se ve hře," komentoval mizérii John Wall, nejlepší střelec Washingtonu v sezoně, který s 13 body zaostal za svým průměrem.

Rozjetý Brooklyn si poradil i s obhájcem titulu Miami, nad kterým zvítězil po 104:95 po druhém prodloužení a připsal si pátou výhru v řadě. Nets ovládli jasným poměrem 11:2 druhou nastavenou pětiminutovku, v které už hostům chyběl vyfaulovaný LeBron James. Největší hvězda ligy kvůli faulům nedohrála zápas v základní části soutěže poprvé od roku 2008. Předtím zaznamenal James 36 bodů, sedm doskoků a pět asistencí. Brooklyn táhl s 32 body Joe Johnson.

Losangeleské derby skončilo rekordním debaklem Lakers, kteří podlehli Clippers 87:123 a utržili další ránu v nepovedené sezoně. Clippers vrátili městskému rivalovi porážku z úvodního zápasu tohoto ročníku. Lví podíl na tom měl Blake Griffin, který dal 33 bodů a doskočil 12 míčů. "Prostě nás odrovnali," konstatoval rozehrávač Lakers Nick Young. Clippers mají doma bilanci 17:3 a jsou druzí nejlepší po Indianě.