NBA: Basketbalisté Washingtonu zdolali lídra NBA Golden State

9:16
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu porazili nejlepší tým NBA Golden State 112:108 a uštědřili Warriors desátou porážku v sezoně. Jediný Čech v soutěži Tomáš Satoranský odehrál za vítěze deset minut, minul jednu střelu z pole, připsal si ztrátu, faul a asistenci.

Rozehrávač Golden State Warriors Stephen Curry během zápasu s Washigtonem. foto: ČTK

Wizards začali velmi dobře, zatímco hostům zatrnulo už po 93 sekundách. Po souboji pivotů Marcina Gortata a Zazy Pačuliji spadl Gruzínec na svého spoluhráče Kevina Duranta, pro kterého tím zápas skončil kvůli zranění kolena. Stav nejlepšího střelce Golden State odhalí vyšetření v nemocnici.

„O každém zranění slyším nerad, protože zezačátku nikdy nevíte, jak moc je to vážné,“ uvedl kouč Steve Kerr. „Musíme čekat, jak dopadne vyšetření a uvidíme. Držíme mu palce.“ Durant přišel o sérii 562 utkání v základní části, ve kterých dal alespoň deset bodů. Na loňských finalistech jeho zranění možná zanechalo stopy a úvodní část prohráli 26:40. Do poločasu si Wizards vypracovali až devatenáctibodový náskok, ale hosté se do zápasu dokázali vrátit.

Na rozmezí třetí a čtvrté čtvrtiny se dokonce dostali do vedení. Draymond Green k tomu pomohl 14 body i asistencemi a osmi doskoky. Jenže sedm sekund před koncem netrefil Stephen Curry za stavu 110:108 trojku.

Golden State Warriors guard Stephen Curry reacts after a 3-point basket during...
U.S. President Barack Obama makes a joking reference to Golden State Warriors'...

„Normálně takové střely dávám, takže jsem si věřil i tentokrát. Pro takové momenty basketbal hraju. S výsledkem se musím smířit,“ řekl Curry, který se při střelbě z dálky trápí. O den dříve neproměnil ani jeden pokus za tři body, tentokrát měl bilanci 2-9 a dal celkem 25 bodů.

„Nebudu lhát, byl jsem při tom jeho pokusu trochu nervózní. Ale měli jsme štěstí,“ uvedl Bradley Beal, s 25 body nejlepší střelec Washingtonu.

Obranný doskok si pohlídal Markieff Morris, necelé čtyři sekundy před koncem proměnil oba trestné hody a zpečetil výhru Wizards.

Třetí triple double ve své premiérové sezoně si připsal srbský pivot Denveru Nikola Jokič, který se 19 body, 16 doskoky a 10 asistencemi podílel na vítězství 125:107 v Chicagu. Oklahomu dotáhl k výhře 109:106 nad Utahem Russell Westbrook, který dal 12 ze svých 43 bodů v posledních dvou minutách. Navíc měl 11 doskoků a 10 asistencí, zaznamenal tak 30. triple double v sezoně a 67. v kariéře.