Warriors porazili San Antonio v prodloužení a vyrovnali na 2:2

9:00
OAKLAND (USA) - Basketbalisté Golden State Warriors porazili v nedělním utkání druhého kola play off NBA San Antonio Spurs 97:87 po prodloužení. Stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy. Spurs přitom byli blízko třetí výhře v sérii, když ještě pět minut před závěrem čtvrté části vedli o osm bodů.

Basketbalista Golden State Warriors Andrew Bogut (vpravo) a Tim Duncan ze San Antonia Spurs foto: Reuters

2. kolo play off NBA

Západní konference - 4. zápas
Golden State - San Antonio 97:87 po prodl. (stav série 2:2).

Domácím se ale podařilo manko dohnat a prodloužení zařídil 30 vteřin před koncem Klay Thompson. Nastavenou pětiminutovku začali Warriors šňůrou 9:0, čímž zápas definitivně rozhodli; Spurs v prodloužení nastříleli pouze tři body. "V prodloužení jsme prostě přestali skórovat. Hráli jsme obvyklé akce, náš normální systém, ale prostě to tam nepadalo. Oni v nastavení trefili všechno. Zklamáním je, že jsme je měli tam, kde jsme chtěli. A zkazili jsme to," litoval křídelní hráč Spurs Manu Ginobili.

V týmu Golden State dal Harrison Barnes 26 bodů, což je jeho novým maximem v play off. Jarett Jack přidal 24 a Stephen Curry 22 bodů. Domácí hráči nasbírali za první tři čtvrtiny 18 ztrát míče, ale ve zbytku utkání už žádnou další nepřidali. "Tenhle tým se nepoloží. Tenhle tým se nevzdá. Vypadalo to černě, hrozně černě. Ale našli jsme cestu, jak je v obraně zastavit a v útoku dobře zahrát akce," řekl trenér vítězného celku Mark Jackson.

Nejlepším střelcem San Antonia byl s 21 body Ginobili, 19 bodů a 15 doskoků přidal Tim Duncan. Spurs i počtvrté v sérii prohráli na doskoky. Oba týmy střílely s velmi nízkou úspěšností: Spurs si připsali 35,5 procenta, soupeř 38. Warriors se tak poprvé od roku 1975 povedlo zvítězit v utkání, ve kterém stříleli s úspěšností pod 40 procent.