Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Basketbalisté mistrovského Miami prohráli v Milwaukee o 19 bodů

10:13
MILWAUKEE - Basketbalisté mistrovského Miami prohráli v NBA na palubovce Milwaukee 85:104. Hosté přitom po třech čtvrtinách vedli 71:69, o náskok ale brzy přišli a hráči Bucks je v závěrečném dějství přestříleli 35:14.

Basketbalista Milwaukee Bucks Luc Richard Mbah (vlevo) a LeBron James z Miami Heat foto: ČTK

Jediný český zástupce v zámořské soutěži Jan Veselý odehrál za Washington v Chicagu osm minut a připsal si dva body a po jedné asistenci a doskoku. Nejhorší tým ligy, který v pátek proti Orlandu zaznamenal teprve čtvrtou výhru v sezoně, nakonec s Bulls prohrál 77:87. Milwaukee si díky vítězství vylepšilo bilanci v sezoně na 16 výher a 12 porážek. Lepší statistiky v této fázi sezony mělo naposledy v roce 2005.

"Chceme si to užít, protože porazit úřadující šampiony je příjemné. Snad na to navážeme, potřebujeme totiž udělat doma vítěznou sérii," řekl Luc Richard Mbah a Moute. Miami prohrálo druhý zápas za sebou a nepomohl mu ani návrat Dwyane Wadea, který přišel o předchozí duel s Detroitem kvůli trestu za nakopnutí protihráče do rozkroku. "Nikdy se nám proti nim nedařilo, vždycky to byl boj," řekl autor 24 bodů Wade.

"Ale prohry jsou součástí sezony. Když chcete na jejím konci uspět, musíte si prožít i pár takových zápasů," dodal. Jeho spoluhráč LeBron James přidal 26 bodů a Heat teprve potřetí v dosavadních 28 zápasech sezony nepřekonalo hranici 100 bodů. "Poslední dva dny se nám moc nedařilo. Milwaukee nám nakopalo zadky, ale nemůžeme se na nic vymlouvat. Musíme se dát dohromady a proti Orlandu zabrat," řekl trenér Miami Erik Spoelstra.

Výsledky NBA

Atlanta - Indiana 109:100
Brooklyn - Cleveland 103:100
Charlotte - New Orleans 95:98
Chicago - Washington 87:77 (za hosty Veselý 2 body, 1 doskok, 1 asistence)

2. Denver 32 17 15 53,1
3. Minnesota 27 14 13 51,9