Basketbalisté Miami poprvé vedou v sérii s Chicagem

12:24
NEW YORK - Basketbalisté mistrovského Miami se poprvé ujali vedení v sérii 2. kola play off NBA s Chicagem. Na palubovce soupeře v pátek zvítězili 104:94 a vedou 2:1 na zápasy. Venkovní výhru slavili i hráči San Antonia, kteří v Oaklandu porazili Golden State 102:92 a také se ujali vedení 2:1.

Miami Heat - Chicago Bulls. Vlevo Chris Bosh. foto: Reuters

Miami po úvodní domácí porážce vyhrálo druhý zápas za sebou. Nejužitečnější hráč ligy LeBron James k tomu přispěl 25 body, z toho dvanácti v klíčové poslední čtvrtině, kterou hosté vyhráli o deset bodů. Chris Bosh k 20 bodům přidal 19 doskoků, nejlepším střelcem Bulls byl s 21 body Carlos Boozer.

Důležitým faktorem pro konečný výsledek byla i odlišná vyrovnanost kádrů, náhradníci Heat předčili lavičku Chicaga v poměru 36:8.

Domácí hráli od druhé čtvrtiny bez pivota Nazra Mohammeda, který byl vyloučen za úmyslné vražení do Jamese po přerušení hry. Incidentu předcházel jeho faul, na který ale James zareagoval oplácením, za což byl potrestán technickou chybou.

Hlavním strůjcem vítězství San Antonia byl Tony Parker s 32 body, Tim Duncan přispěl 23 body a 10 doskoky. Týmu Spurs se podařilo poprvé v sérii výrazněji eliminovat střelce soupeře Stephena Curryho a Klaye Thompsona. Ti v předchozích dvou zápasech nastříleli dohromady 63, respektive 56 bodů, tentokrát se přes dobrou obranu soupeře dostali jen na 33 bodů.

"My se dnes trefovali, oni neměli tak dobrý střelecký večer," konstatoval trenér San Antonia Gregg Popovich. Jeho tým měl úspěšnost střelby přes 50 procent, soupeř se nedostal ani na čtyřicet.

Výsledky 2. kola play off NBA:

• Západní konference - 3. zápas: Golden State - San Antonio 92:102 (stav série 1:2).
  • Východní konference - 3. zápas: Chicago - Miami 94:104 (stav série 1:2).