Knicks vyhráli v Bostonu, potyčky hráčů vydržely až na parkoviště

9:30aktualizováno  10:57
BOSTON (USA) - Basketbalisté New Yorku Knicks zvítězili poprvé od listopadu 2006 na palubovce Bostonu. I přes triple-double domácího Rajona Ronda uspěli hosté a vyhráli 89:86. O překvapení se ve čtvrtečním programu NBA postaral poslední celek Pacifické divize Phoenix, který přehrál jejího lídra Los Angeles Clippers 93:88.

Basketbalista New Yorku Knicks Carmelo Anthony (vpravo) a Kevin Garnett z Bostonu Celtics foto: Reuters

New Orleans budou od nové sezony Pelikány

Basketbalisté New Orleans budou od příští sezony NBA hrát pod novým názvem. Majitel Hornets Tom Benson, jenž klub koupil vloni na jaře, chce změnit jméno týmu na New Orleans Pelicans. Návrh ještě musí schválit vedení soutěže, komisionář David Stern se už ale nechal slyšet, že nemá žádné námitky. Novými barvami klubu by měly být modrá, zlatá a červená.

"Přezdívka Hornets pro tuto komunitu nic neznamená. Pelikán reprezentuje New Orleans," prohlásil Benson. Hnědý pelikán je národním ptákem Louisiany a po havárii ropné plošiny společnosti BP v Mexickém zálivu v roce 2010 se stal symbolem snah o záchranu poničených pobřežních oblastí. Od roku 2009 figuruje na seznamu ohrožených živočichů.

Knicks dovedl k výhře Carmelo Anthony s 28 body. Celtics se v koncovce sami připravili o šanci na vyrovnání dvěma ztrátami míče. Pátou prohru Bostonu v řadě neodvrátil ani Rondo, který si připsal 27. triple-double v kariéře za 23 bodů, 11 asistencí a deset doskoků. Anthony po posledním vzájemném zápase dostal trest za potyčky s Kevinem Garnettem, které se z hrací plochy přenesly dokonce až na parkoviště u haly.

"Mezi mnou a KG není žádná zášť. Co se stalo, stalo se. Promluvili jsme si o tom a je to za námi," řekl po utkání Anthony. Dočasný trenér Phoenixu Lindsey Hunter uspěl i v druhém zápase. Tentokrát si Suns na svém hřišti vyšlápli na Los Angeles Clippers a vyhráli 93:88. Za vítěze dal Goran Dragič 24 bodů, Clippers popáté z posledních sedmi utkání nastoupili bez Chrise Paula a jejich střeleckou statistiku vedl Jamal Crawford s 21 body.

Toronto sehrálo na Floridě další dramatickou partii. Po středečním prohraném prodloužení v Miami tentokrát Raptors porazili Orlando 97:95 díky střele DeMara DeRozana se závěrečným klaksonem. DeRozan dal v závěrečné čtvrtině 14 ze svých 22 bodů a svou těžkou střelou přes dva obránce odvrátil hrozbu čtvrtého prodloužení z posledních pěti utkání.

4. Portland 42 21 21 50,0
5. Minnesota 39 17 22 43,6