Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NBA: Basketbalisté Golden State bez Duranta opět prohráli

8:20
CHICAGO - Basketbalisté Golden State po úterní prohře s Washingtonem padli v NBA i o dva dny později na hřišti Chicaga Bulls 87:94. Dvakrát v řadě Warriors v základní části naposledy prohráli předloni v dubnu. Nejlepším střelcem čtvrtečního večera byl Russell Westbrook, ale ani jeho 45 bodů nestačilo Oklahomě k výhře na hřišti Portlandu.

Pivot Chicago Bulls Robin Lopez se snaží prorazit obranu týmu Golden State Warriors. foto: ČTK

Warriors se v prvním utkání bez zraněného Kevina Duranta trápili v útoku, nedařilo se hlavně Klayovi Thompsonovi, který proměnil pouze pět z 22 pokusů z pole a zůstal na 13 bodech. Nejlepším střelcem Warriors byl s 23 body Stephen Curry, jenž ale za posledních pět minut netrefil pět střel v řadě.

NBA: Basketbalisté Washingtonu zdolali lídra NBA Golden State

Závěrečný úsek prohrál Golden State v Chicagu 2:10, což ho stálo vítězství. Bulls vedl s 22 body Jimmy Butler, Bobby Portis přidal 17 bodů a 13 doskoků.

Westbrook ve třetím utkání v řadě překonal hranici 40 bodů, ale Oklahoma v Portlandu sehrála podobný závěr jako Golden State v Chicagu. Hráči Thunder ještě pět a půl minuty před koncem vedli 101:94, ale pak přišla šestnáctibodová šňůra domácích.

Hosté se ještě osmi body v poslední minutě přiblížili na dostřel, avšak Westbrook z trojky vyrovnat nedokázal. Žhavý kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony na 45 bodů spotřeboval 36 střel, z nichž proměnil pouze dvanáct. Westbrookovi spoluhráči ze základní pětky dali dohromady pouze deset bodů, Portland vedl s 33 body Damian Lillard.

V posledním čtvrtečním utkání Phoenix přehrál Charlotte 120:103. Úspěšnost střelby Suns se vyšplhala až na 59,7 procent, což je sezonní maximum celku z Arizony. Hned šest hráčů Phoenixu nastřílelo mezi čtrnácti a sedmnácti body. Charlotte nepomohlo ani 24 bodů Kemby Walkera.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...