Bostonu vyhrál pojedenácté za sebou doma, Veselý jednou vystřelil

10:30
NEW YORK - Basketbalisté Bostonu potvrdili v NBA domácí suverenitu už jedenáctým vítězstvím před vlastními fanoušky za sebou. Celtics v sobotu porazili 105:88 nejhorší tým soutěže Charlotte a oplatili mu vysokou úterní porážku. Boston hrál bez zraněné hvězdy Kevina Garnetta a všichni jeho hráči základní sestavy se dostali ve statistice nastřílených bodů do dvojciferných čísel.

Basketbalista Bostonu Celtics Paul Pierce foto: ČTK

Na čtrnácti bodech se zastavil Paul Pierce, toho ale kouč v celé čtvrté čtvrtině šetřil. "Nešlo o to, že bychom jim to chtěli oplatit," vrátil se Pierce k ostudné porážce o 26 bodů z Charlotte. "Šlo o to, že proti nim prostě musíme hrát lépe a musíme stále hrát dobře doma," dodal hráč, jenž si navíc připsal osm asistencí a šest doskoků. Boston je po vítězství v tabulce Východní konference na děleném pátém místě s Chicagem a Atlantou.

Washington v utkání s Phoenixem předvedl nejlepší střelecký výkon v sezoně a vyhrál 127:105. Nejlepším střelcem Wizards byl Martell Webster, pro nějž byly 34 body kariérním maximem. John Wall zaznamenal 16 bodů a 11 asistencí a připsal si třetí double-double z posledních čtyř utkání. Jan Veselý zasáhl do zápasu v dresu Wizards na necelé tři minuty a do statistik se zapsal jedním neúspěšným střeleckým pokusem.

Výsledky NBA

Boston - Charlotte 105:88
Philadelphia - Indiana 98:91
Portland - Detroit 112:101
San Antonio - Cleveland 119:113
Utah - Memphis 90:84
Washington - Phoenix 127:105 (za domácí Veselý bez bodu)

4. Portland 65 31 34 47,7
5. Minnesota 63 22 41 34,9

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.