Barošův gólostroj se nezastavil ani na hřišti Panathinaikosu

0:37
PRAHA - VIDEO Už je to definitivní. Milan Baroš je zpět ve špičkové formě. Naposledy se o tom mohli přesvědčit fanoušci i hráči Panathinaikosu v Evropské lize. Český útočník připravil pro spoluhráče Elana první gól, poté dvakrát nebezpečně pálil, aby následně vstřelil druhou a vítěznou branku Galatasaray. Turecký velkoklub vyhrál nakonec 3:1, letos ještě neztratil ani bod a český útočník si drží skvostnou bilanci - 13 zápasů = 13 gólů.

Úspěšný střelec Baroš, vpozadí spoluhráč Kewell. foto: ČTK

Galatasaray i díky Barošovi dosud neprohrál a nastřílel v průměru více než tři branky na zápas. Vigantickému rychlíkovo neodolala ani obrana Panathinaikosu. O jeho 15 na zádech se bude bekům řeckého klubu zdát ještě hodně dlouho. Už v páté minutě pláchnul po pravé straně, prohnal se kolem tří hráčů a nacentroval před branku, kde se nejlépe zorientoval Elano a bylo to 1:0.

Panathinaikos, který je doma velmi silný, což v předkole Ligy mistrů poznala i pražská Sparta, tentokrát soupeři nestačil a byl rád, že o poločase prohrával jen o gól, český útočník se totiž dostal do dalších dvou vyložených šancí. Hned po změně stran uvolnil Baroše do brejku Mehmed Topal a nebylo co řešit - 2:0. A když si o deset minut později dal vlastní gól domácí Sarriegi, bylo o vítězi rozhodnuto. Salpingidis již jen snížil.

PANATHINAIKOS 1:3 GALATASARAY:

Ve skupině B, kam patří i Slavia Praha, si favorizovaná Valencie odvezla ze hřiště francouzského Lille bod za remízu 1:1. Hosté šetřili opory, když jen na lavičce zůstali mimo jiné útočníci Villa a Mata. Druhý jmenovaný v 77. minutě vyběhl na hřiště a po několika desítkách sekund zajistil Valencii vedení. To však vydrželo jen do 86. minuty, kdy vyrovnal Gervinho - O SLAVII VÍCE ZDE!

V souboji soupeřů Sparty ve skupině K se z výhry radovala rumunská Kluž, která doma porazila FC Kodaň 2:0. O úvodní gól se v 53. minutě postaral záložník Juan Culio a čtvrthodiny před koncem potvrdil výhru střídající útočník Traoré. Za hosty nastoupili oba čeští fotbalisté. Zdeněk Pospěch odehrál celé utkání, Libor Sionko do hry zasáhl v 63. minutě - O SPARTĚ VÍCE ZDE!

Smůlu měl český reprezentační brankář Jaroslav Drobný, který za Herthu Berlín odchytal proti Ventspilsu jen 20 minut, než si při nešťastném pádu poranil pravý stehenní sval a musel vystřídat. Rozsah zranění ukáže až páteční lékařská prohlídka. Hertha bez něj neudržela vedení a s lotyšským mistrem jen remizovala 1:1.

Nedařilo se ani dalšímu německému celku Hamburku. Lídr bundesligy nepotvrdil dobrou formu a překvapivě prohrál 0:3 na hřišti Rapidu Vídeň. Jasnou porážku neodvrátili ani čeští reprezentanti David Rozehnal a David Jarolím.

Reputaci německých týmů alespoň trochu zachraňovaly Brémy. Loňský finalista Poháru UEFA však měl namále, když na hřišti Nacionalu Funchal přišel o dvoubrankový náskok. Výhru Werderu 3:2 zařídil pět minut před koncem svým druhým gólem Pizarro.

Poslední vítěz Poháru UEFA Šachtar Doněck začal jasným vítězstvím 4:1 nad Bruggami. Chyběl u toho Tomáš Hübschman, který nebyl ani na lavičce. Jasnou výhru si připsal i anglický Everton, který doma přehrál AEK Atény 4:0. Částečně tak napravil zklamání ostrovních celků, když Fulham jen remizoval na hřišti CSKA Sofia a Celtic Glasgow prohrál 1:2 s přemožitelem Teplic Hapoelem Tel Aviv. Překvapením je také prohra AS Řím na Olympijském stadionu se Salzburkem 1:2.