2. listopadu 2007 12:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Baroš udělal rychlostní rekord

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 73Diskuse
Milan Baroš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Baroš | foto: Jan ZátorskýLidové noviny

ŽENEVA Rychlostí, která přísluší spíše pilotům Formule 1, se ve Francii proháněl fotbalový útočník Milan Baroš. Tamní policie ale pro to měla malé pochopení. Český reprezentant tak přišel o auto i řidičský průkaz.

Milanovi Barošovi naměřila francouzská policie ve čtvrtek rychlost 271 kilometrů za hodinu. Jak informují francouzská a švýcarská média, šestadvacetiletému reprezentantovi policie zabavila auto i řidičský průkaz. Baroše čeká v příštích měsících soud, hrozí mu až tři roky zákazu řízení motorových vozidel a vysoká pokuta.

Incident se stal na úseku s povolenou rychlostí 130 kilometrů v hodině na dálnici A42 mezi Ženevou a Lyonem ve francouzském departementu Ain. Rychlost Barošova černého Ferrari 430 Coupé, ve kterém jel s přítelem a údajně mu chtěl předvést zvuk motoru, změřili policisté v 16:45. Sami údajům nevěřili a raději je znovu zkontrolovali.

Wiltorda by nechal za zády
"Jde o rychlostní rekord v departementu," citoval Claudea Lorona, velitele policie v Ainu, švýcarský list Tribune de Geneve. Reprezentační útočník si luxusní sportovní vůz pořídil loni v květnu, jeho cena se pohybuje mezi pěti až šesti miliony korun.

Bývalý útočník Liverpoolu či Aston Villy momentálně za svůj klub kvůli zranění nehraje, naposledy nastoupil k utkání 2. října. Od lednového přestupu do Francie čelí druhému skandálu, v dubnu byl podezřelý z toho, že rasisticky urazil soupeře tmavé pleti Stéphana Mbiu z Rennes. Disciplinární komise tehdy neposoudila jeho gesto jako rasistické a potrestala ho na tři zápasy za nesportovní chování.

Shodou okolností byl při porušení silničních pravidel přistižen loni v září někdejší Barošův konkurent v Lyonu Sylvain Wiltord. Policie mu naměřila rychlost 152 kilometrů v hodině v úseku, kde je povoleno 90. Předstoupit před soudce má Wiltord tento měsíc.

Lidovky.cz, ČTK
  • 73Diskuse
Najdete na Lidovky.cz