Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Baroš - Příbram 3:0. Ve šlágru kola Plzeň porazila Olomouc, jinde se remizovalo

19:22aktualizováno  20:58
PRAHA - Fotbalisté Baníku Ostrava ve třetím kole Fortuna ligy zvítězili doma nad Příbramí 3:0. Valnou měrou se o toto vítězství postaral Milan Baroš, který nastřílel hattrick. V dalších sobotních zápasech remizoval Liberec s Teplicemi 2:2 a Zlín s Jabloncem 1:1. Poslední sobotní zápas nakonec uzmula Plzeň, která vítězný gól do sítě Olomouce vstřelila až dvě minuty před koncem.

Utkání 3. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň, 4. srpna 2018 v Olomouci. Vpravo David Houska z Olomouce. foto: ČTK

Slavia byla blízko první ztrátě bodů, nakonec však nováčka z Opavy udolala

Základ k vítězství položil Baroš už v prvním poločase, kdy skóroval nejprve střelou přes hlavu, následně se trefil i hlavou.

Ve druhé půli se prosadil i střelou zpoza vápna a více než sedm tisíc přítomných diváků mohlo aplaudovat výkonu klubové legendy.

To v Liberci se hrál zápas plný žlutých karet, hlavní rozhodčí Pechanec jich rozdal hned sedm.

Jinak se utkání neslo hlavně v tónu rychlých libereckých odpovědí na teplické branky, na první gól Vaněčka rychle odpověděl Ševčík, ve druhém poločase potom na druhou Vaněčkovu branku zareagoval Pázler. Oba týmy se tak rozešly s bodem.

Utkání 3. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň, 4....
Utkání 3. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - 1. FK Příbram, 4. srpna...

Ve Zlíně se čekalo na první branku až do sedmdesáté minuty, kdy brankové ticho prolomil Považanec. Hráči Jablonce už se viděli v autobuse se třemi body na kontě, jenže v 90. minutě se k odražené Jakubovově střele dostal k míči Beauguel a zařídil tak vyrovnání. Jablonec tak získal vůbec první letošní bod, zatímco Zlín poprvé body ztratil.

Od 19. hodiny se konal šlágr kola mezi Sigmou Olomouc a Viktorií Plzeň. Až v 88. minutě se pohnul stav skóre, kdy se trefil střídající Procházka. A protože žádný jiný střelec síť nerozvlnil, radují se hráči z Plzně.

Už v pátek se odehrál zápas mezi pražskou Slavií a Opavou, v němž měli Slezané řadu šancí ke srovnání za stavu 1:2, ovšem nakonec se prosadila Slavia zásluhou Olayinky.

Výsledky 3. kola:

Slovan Liberec - FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 34. Ševčík, 68. Pázler - 33. a 60. Vaněček. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Melichar. ŽK: Potočný, Ševčík - Moulis, Kučera, Soungole, Červenka, Diviš. Diváci: 4964.

Liberec: Hladký - Mikula, Karafiát, Kačaraba, Mara - Breite - Pešek (56. Malinský), Ševčík, Nešický (63. Pázler), Potočný (79. Koscelník) - Mashike Sukisa.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič (77. Soungole), Kučera - Moulis (83. Shejbal), Hora, Žitný (54. Červenka) - Vaněček.

Fastav Zlín - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90. Beauguel - 70. Považanec. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr. ŽK: Hnaníček, Poznar (oba Zlín). Diváci: 3480.

Zlín: Dostál - Hnaníček (87. Jakubov), Buchta, Gajič - Podio (73. Džafič) - Matejov, Traoré, Jiráček, Bartošák (75. Holík) - Poznar, Beauguel.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Břečka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Acosta (65. Pleštil), Trávník (82. Kubista), Považanec, Jovovič - Doležal (87. Chramosta).

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 5., 22. a 51. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Jirásek (Ostrava). Diváci: 7043.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš (81. O. Šašinka), Jirásek (64. Hrubý), Holzer (85. Granečný) - Diop, Baroš.

Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Fantiš, Kilián (57. Katidis), Květ, Matoušek, Rezek (64. Průcha) - Hlúpik (46. Slepička).

Slavia Praha - SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 51. z pen. Hušbauer, 90.+3 Olayinka - 80. Kuzmanovič. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Caletka. ŽK: Ngadeu - Radič. Diváci: 13.127.

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (82. Olayinka) - Tecl (71. Škoda).

Opava: Fendrich - Simerský, Radič, Hrabina - Janetzký (62. Jurečka), Schaffartzik - Jursa (83. Juřena), Kuzmanovič, Zapalač - Puškáč, Smola (46. Helebrand).

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 88. Procházka. Rozhodčí: Berka - Kříž, Flimmel. ŽK: Yunis - Petržela. Diváci: 7049.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (67. Hála), Plšek, Houska (89. Yunis), Falta - Nešpor (74. Texl).

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Pernica, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (57. Zeman), Čermák (73. Procházka), Kopic - Krmenčík (85. Řezníček).