Barcelona zase porazila Real, Pepé šlápl na Messiho

9:18
MADRID - Fotbalisté Barcelony znovu pokořili svého úhlavního rivala Real Madrid. Po ligové výhře a triumfu v Superpoháru si na něj vyšlápli i v úvodním utkání čtvrtfinále Španělského poháru, když na jeho hřišti vyhráli 2:1 góly Carlese Puyola a Erika Abidala. Real tak z posledních třinácti vzájemných utkání uspěl v jediném, a to v loňském finále poháru.

Fotbalisté Barcelony slaví první gól do sítě Realu Madrid v úvodním zápase španělského poháru foto: ČTK

Tentokrát však bude mít Real boj o obhajobu pohárového prvenství hodně složitou. K postupu potřebuje za týden v odvetě na Nou Campu zvítězit a zároveň vstřelit nejméně dvě branky, což se mu na hřišti Barcelony naposledy povedlo v roce 2003.

Výsledky čtvrtfinále Španělského poháru

První zápasy
Bilbao - Mallorca 2:0
(35. Llorente, 59. Muniain), Real Madrid - Barcelona 1:2 (11. Ronaldo - 48. Puyol, 77. Abidal).

Přitom úvodní duel měl "Bílý balet" velmi dobře rozehraný. Trenér José Mourinho znovu zvolil taktiku s třemi defenzivně zaměřenými záložníky a spoléhal na brejky. Při jednom z nich vyslal Karim Benzema do úniku Cristiana Ronalda, který svůj sprint přes půl hřiště zakončil tvrdou střelou a propálil gólmana Josého Pinta.

Barcelona mohla brzy srovnat, ale Alexis Sánchez trefil hlavou jen tyč. Tentokrát však zachránili Katalánce obránci. Nejprve ve 48. minutě využil rohového kopu Xaviho kapitán Puyol a hlavou srovnal.

Tlak Barcelony nakonec vyústil až v otočení skóre. Levý bek Abidal si na hranici ofsajdu naběhl na pas Lionela Messiho a střelou do protipohybu nedal brankářovi Ikeru Casillasovi šanci zasáhnout. Hostující kouč Josep Guardiola tak prožil vítěznou oslavu 41. narozenin.

Mourinho: Jestli šlo o úmysl, Pepé si zaslouží trest

"Asi jsem pohárový hráč. Dařilo se mi to doma ve Francii a vypadá to, že dělám totéž ve Španělsku," uvedl s úsměvem po svém teprve čtvrtém gólu v kariéře sváteční střelec Abidal, jenž vítěznou trefou ideálně oslavil pondělní prodloužení smlouvy v Barceloně. "Vyhráli jsme, ale musíme být ostražití. V odvetě to bude další náročný test," dodal hrdina zápasu.

Ani tento souboj dvou největších španělských rivalů se neobešel bez kontroverzního momentu a opět ho měl na svědomí portugalský obránce Realu Pepe. Horkokrevný hráč, jenž byl v minulé sezoně v zápasu proti Barceloně v Lize mistrů vyloučen, ve středu šlápl na ruku sedícímu Messimu.

K incidentu z 68. minuty se nechtěl ani jeden z trenérů příliš vyjadřovat, protože ho neviděli. "Pokud by to bylo úmyslné, zasloužilo by si to trest," odpověděl Pepeho kouč Mourinho na tiskové konferenci na otázku, zda obránce čeká interní postih. "Hráči mi něco říkali, ale já to neviděl - v šatně nemáme televizi," dodal Guardiola.

Méně diplomatický byl špílmachr Barcelony Xavi. "Bohužel rozhodčí si toho nevšiml. Ale bylo to brutální," uvedl španělský reprezentant. K momentu se vyjádřil dokonce útočník Manchesteru United Wayne Rooney, jenž si na Twitteru nebral servítky. "Pepe je idiot. Někteří lidé vás prostě zlikvidují," napsal anglický kanonýr.