Barcelona začala španělskou ligu výhrou 7:0, Messi dal 350. gól

21:32aktualizováno  23:35
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony deklasovali v prvním kole španělské ligy Levante 7:0. Nejlepší hráč světa Lionel Messi dvakrát skóroval a oslavil 350. gól v seniorské kariéře. Katalánský velkoklub si připsal nejvyšší vítězství v úvodním ligovém zápase ve své historii, když překonal výhru 8:2 nad San Sebastianem z roku 1950.

Fotbalista Barcelony Lionel Messi foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 1. kolo

FC Barcelona - Levante 7:0 (12. a 41. z pen. Messi, 26. a 73. Pedro, 3. Sanchez, 24. Alves, 45. Xavi)

Pamplona - Granada 1:2 (57. Puňal - 38. El Arabi, 45.+2 Yebda)

Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (26. Benzema, 86. Isco - 14. Molina)

Fotbalisté Betisu Sevilla v generálce na čtvrteční duel Evropské ligy s Jabloncem ztratili vedení a podlehli Realu Madrid 1:2. Barcelona vedla na domácím hřišti po necelé půl hodině již 4:0. Postupně skóroval Alexis Sánchez, Lionel Messi, Dani Alves a Pedro. Čtyři minuty před přestávkou byl faulován Adriano, z pokutového kopu nedal hostujícímu gólmanovi Keyloru Navasovi šanci znovu Messi a zaznamenal svůj 350. gól.

Krátce po něm přidal šestou branku Xavi. V 64. minutě se na hřiště dostala i hvězdná posila domácích Neymar, jenž vystřídal střelce první branky Sáncheze, gólově se však prosadit nedokázal. Do statistik se zapsal pouze žlutou kartou. Skóre uzavřel svou druhou brankou večera Pedro. Betis Sevilla, čtvrteční soupeř Jablonce v předkole EL, šel na stadionu Santiaga Bernabéua do vedení ve 14. minutě zásluhou Jorgeho Moliny.

"Bílý balet" dokázal odpovědět o dvanáct minut později, kdy po přihrávce Isca propálil gólmana Stephana Andersena Karim Benzema. Letní posila záložní řady Realu z Málagy Isco pak zajistila Realu tři body čtyři minuty před koncem zápasu, když si naskočila na centr obránce Marcela. Trenér Betisu Pepe Mel poslal na hřiště sestavu: Andersen - Chica, Perquis, Paulao, Nacho - Juanfran (69. Vadillo), Matilla, Verdú (78. Braian Rodríguez), Igiebor, Cedrick (62. Carlos) - Molina.