Barcelona vstala z mrtvých. Vyhrála 4:0 a slaví postup

22:52
BARCELONA/PRAHA - Kde kdo ji už odepsal, jenže předčasně. Barcelona oplatila AC porážku z Milána 0:2 i s úroky a po vítězství 4:0 z odvety může slavit postup do čtvrtfinále. Tam postoupil i turecký celek Galatasaray, který po domácí remíze 1:1 zvítězil na Schalke 3:2.

Hráči Barcelony oslavují branku foto: ČTK

Real Madrid, Paříž St. Germain, Dortmund a Juventus si čtvrtfinále zajistily už minulý týden, Galatasaray s Barcelonou v úterý. Ve středu je doplní nejspíš Bayern Mnichov, který první duel na Arsenalu vyhrál 3:1, a lepší z dvojice Málaga - Porto, které první zápas doma vyhrálo 1:0.

Barcelona - AC Milán 4:0

Že to Barceloně v posledních týdnech nejde? Že na to doplácí i Messi? Obě úvahy se na Camp Nou nepotvrdily. Barcelona téměř celý zápas nepustila soupeře za polovinu hřiště, jednoznačně ho přehrávala a Messi dal dva góly. Oba po střelách z hranice pokutového území.

Barcelona - AC Milán

Branky: 5. a 39. Messi, 55. Villa, 90.+2 Jordi Alba.

Rozhodčí: Kassai (Maďarsko). ŽK: Pedro - Boateng, Flamini, Mexes. Poločas: 2:0. První zápas 0:2, postupuje Barcelona.

Barcelona: Valdés - Daniel Alvés, Piqué, Mascherano (77. Puyol), Jordi Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro Rodriguez (83. Adriano) , Messi, Villa (74. Alexis Sánchez).
AC Milán: Abbiati - Abate, Mexes, Zapata, Constant - Boateng, Flamini (75. Bojan), Ambrosini (60. Robinho), Montolivo, El Shaarawy - Niang (60. Muntari).

AC Milán v úvodním zápase doma Barcelonu do ničeho nepustil, odehrál skvělý zápas, ale odvetu mu vůbec nevyšla. Inkasoval už v páté minutě, když jeho pět bránících hráčů se jen dívalo na jednoduchou narážečku a se zájmem sledovalo Messiho, jak krátkým švihem z patnácti metrů posílá míč do horního růžku.

I když se hosté dál s obtížemi bránili, z ojedinělých protiútoků si vypracovali dvě vyložené šance. V 9. minutě El Shaarawy se dostal za obranu, ale všechno pokazil slabou střelou. A v 38. minutě po hrubce stopera Mascherana běžel Niang téměř z poloviny hřiště sám na Valdése. Vystřelil podél něj, ale trefil jen tyč. A z protiútoku dal Messi svůj druhý gól. Hostující kapitán Ambrosini ve střelu pole ztratil míč, Iniesta bleskově přihrál Messimu, ten si připravil míč na střelu a jeho přízemní ránu ze 17 metrů pod bránícím Mexesem brankář Abiatti nechytil. Místo aby to bylo 1:1, bylo to 2:0 pro Barcelonu.

Když v úvodu druhé půle na hranici vápna minul míč ve skluzu levý bek Constant a Villa, do té doby nevýrazný, levačkou vystřelil přesně na vzdálenější tyč, Barcelona v součtu obou zápasů vedla.

Hosté vystřídali dva hráče najednou, vrhli se do útoku, vytvořili si i pár nadějných možností, ale gól, který by je spasil, nedali. Naopak v nastavení z brejku dostali čtvrtý gól.

Barcelona tak po roce ve vyřazovací fázi opět přemohla AC Milán, loni to bylo ve čtvrtfinále. Milán ve Španělsku prohrála 0:4 i před devíti lety v La Coruni, kterou doma přitom porazil 4:1.

Další úterní zápas Ligy mistrů

Schalke - Galatasaray 2:3

Branky: 17.  Neustädter, 63. Bastos - 37. Altintop, 42. Yilmaz, 90. Bulut. Rozhodčí: Eriksson (Švédsko). ŽK: Höger - Drogba. Poločas: 1:2. První zápas: 1:1, postupuje Galatasary.
Schalke 04: Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac - Farfán, Höger, Neustädter, Draxler, Bastos - Pukki.
Galatasaray: Muslera - Eboue, Semih Kaya, Nounkeu, Riera - Hamit Altintop, Melo, Selcuk Inan, Sneijder - Burak Yilmaz, Drogba.