Barcelona v lize dominovala. Messi dal hattrick

22:23
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony před úterním zápasem Ligy mistrů s Plzní deklasovali ve španělské lize Mallorku doma 5:0 a zopakovali páteční výsledek českého mistra v utkání proti Hradci Králové. Čistým hattrickem v úvodní půlhodině se blýskla argentinská hvězda Lionel Messi, která rázně ukončila svou třízápasovou sérii bez vstřeleného gólu.

Barcelona (Messi) foto: Reuters

Výsledky 11. kola

Valencie - Getafe 3:1 (12. a 25. Feghouli, 76. Aduriz - 23. Castro), Villarreal - Vallecano 2:0 (20. Bruno, 67. Valero), FC Barcelona - Mallorca 5:0 (14. z pen., 22. a 30. Messi, 50. Cuenca, 90.+2 Dani Alves) San Sebastian - Real Madrid 0:1 (9. Higuaín).

Messi se poprvé trefil ve 14. minutě z pokutového kopu a napravil penaltové zaváhání v minulém domácím utkání se Sevillou.

Real Madrid odpověděl v nočním zápase na kanonádu svého velkého rivala hubeným vítězstvím v San Sebastianu 1:0, které mu však stačilo k posunu do čela tabulky. Tam bude minimálně do neděle, kdy bude usilovat o návrat na první příčku Levante v duelu na hřišti Pamplony. Messi se poprvé trefil ve 14. minutě z pokutového kopu a napravil penaltové zaváhání v minulém domácím utkání se Sevillou. Čtyřiadvacetiletý útočník v následující čtvrthodině přidal po střelách zblízka další dvě branky a s třinácti zásahy se v čele tabulky kanonýrů osamostatnil před Cristianem Ronaldem z Realu Madrid. Na toho se dnes dotáhl desátou trefou v soutěži spoluhráč Higuaín, jenž rozhodl o těsné výhře v San Sebastianu.

Po přestávce se obhájce titulu na Nou Campu prosadil ještě dvakrát. První zásah za barcelonský A-tým mohl oslavit Isaac Cuenca. Dvacetileté křídlo z rezervy úspěšně nahradilo zraněné útočníky Alexise Sáncheze a Pedra.

Soutěžní premiéru za první tým "Barcy" si odbyl teprve sedmnáctiletý talent Gerard Deulofeu, který odehrál poslední půlhodinu. Ve druhé minutě nastaveného času završil debakl Mallorky Brazilec Alves dalekonosnou střelou odraženou od břevna.

Katalánský celek prodloužil sérii bez inkasované branky na osm utkání ve všech soutěžích. Brankář Victor Valdés drží čisté konto už 787 minut.

Trenér Barcelony Pep Guardiola do utkání postavil sestavu:

Valdés - Daniel Alves, Mascherano, Abidal (46. Piqué), Adriano - Thiago, Busquets (59. Puyol), Keita - Cuenca, Messi, Villa (63. Deulofeu).

Trápící se Villarreal porazil nováčka Vallecano na svém hřišti 2:0 a přerušil sedmizápasovou sérii bez vítězství. Italského útočníka Giuseppe Rossiho, jenž vypadl ze hry na delší dobu s vážným zraněním kolena, zastoupili záložníci Bruno Soriano a Borja Valero, kteří zmírnili tlak na trenéra Juana Carlose Garrida.

Valencie zvítězila nad Getafe 3:1 a popáté za sebou v domácí soutěži neprohrála. Dva góly zaznamenal talentovaný Alžířan Sofiane Feghouli, mezi tři tyče se trefil i jeho spoluhráč Aritz Aduriz.