Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Barcelona si poradila s Bilbaem, Sevilla ztratila. Duel Realu zrušila bouře

16:23
PRAHA - Pořadí týmů na prvních čtyřech postech španělské ligy se ani po jednadvacátém kole nemění. Druhá Barcelona si poradila s Bilbaem a na Real Madrid jí chybí jeden bod. Podruhé v řadě ztratila Sevilla, která tentokrát jen bez gólů remizovala s Villarrealem. Výhru čtvrtého Atlétika zajistil dvěma góly Fernando Torres.

Messi a Neymar slaví gól. foto: Reuters

Utkání vedoucího Realu Madrid proti Celtě Vigo, které bylo původně naplánované na nedělních 20:45 hodin, zhatila větrná bouře, která ve Vigu poničila stadion. Královský klub tak vede španělskou ligu o bod před Barcelonou, navíc s dvěma zápasy k dobru.

Katalánci hráli po remíze s Betisem z minulého týdne na vlastním stadionu, ale první velkou šanci si vytvořili hosté. Už ve třetí minutě zastavila po střele Raulca Garcíi cestu míče do brány pravá tyč za gólmanem Marc-André ter Stegenem. O čtvrt hodiny později utekl po levém křídle Neymar, přihrál pod sebe na malé vápno a Paco Alcácer vstřelil v dresu Barcelony první ligový gól.

Slavící hráči Atlétika Madrid Fernando Torres a Diego Godín.
Barcelonská radost (zády Neymar).

Hostující mužstvo ale nehrálo pouze roli sparing partnera a Iňaki Williams zkoušel z úhlu vyrovnat, leč neúspěšně. Zato na druhé straně už se z neobvyklé pozice zadařilo. Téměř „zkrácený roh“ využil Lionel Messi k tomu, aby nečekanou ranou na přední tyč zvýšil náskok Barcelony.

Málaga - Espaňol Barcelona 0:1 (17. Piatti), FC Barcelona - Bilbao 3:0 (18. Alcácer, 40. Messi, 67. Vidal), Atlético - Leganes 2:0 (15. a 51. F. Torres), Valencie - Eibar 0:4 (28. a 77. Enrich, 45.+3 Adrian z pen., 57. García), Sevilla - Villarreal 0:0, Gijón - Alavés 2:4 (84. Traoré, 90. Castro - 10. Sobrino, 58. Santos z pen., 70. Édgar z pen., 85. Alexis), 18:30 San Sebastian - Pamplona. Zápas Vigo - Real Madrid byl odložen kvůli poničenému stadionu.

Na konečných 3:0 uzavřel po změně stran Aleix Vidal. Katalánský velkoklub je prvním týmem sezony z pěti nejlepších evropských lig, který - napříč všemi soutěžemi - nastřádal stovku gólů.

K podobné metě má zatím daleko třetí Sevilla, která v poledním nedělním utkání neskórovala. S pátým Villarrealem si rozdělila body za remízu 0:0 i proto, že Samir Nasri na začátku druhého poločasu neproměnil penaltu. Na druhé místo ztrácejí Andalusané dva body.

Atlético Madrid po dvou remízách v řadě zabodovalo naplno. Dvoubrankovou výhru zajistil Fernando Torres, jenž má na Leganes dobré vzpomínky - v roce 2001 v zápase proti tomuto klubu debutoval v profesionálním fotbale. Nyní přidal třetí a čtvrtý ligový gól v sezoně.

V patnácté minutě dorazil za záda gólmana neproměněnou penaltu Antoine Griezmanna, ve druhé půli mazáckým obloučkem zužitkoval kolmici mezi obránce.