Messi Milán nepokořil. Bayern zdolal Marseille

22:38
MILÁN - Fotbalisté Barcelony remizovali v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti AC Milán bez branek. Šlágr večera nabídl více šancí v první půli, po změně stran už se oba týmy soustředily hlavně na to, aby neudělaly chybu. V druhém utkání nakročil Bayern Mnichov k postupu výhrou 2:0 v Marseille. Odvety jsou na programu v úterý 3. dubna.

Lionel Messi foto: ČTK

AC Milán vstoupil do souboje dvou soupeřů Plzně ze základní skupiny hodně nažhaveně a už po třech minutách mohl ztrestat lehkovážnost v barcelonské obraně Robinho, na hranici malého vápna ale špatně trefil míč. Obhájce triumfu poté dlouhým držením míče a tradičními krátkými přihrávkami uklidnil hru a postupně si vytvořil územní převahu, z níž plynuly také šance.

Xavi ani dvakrát Sánchez ale neuspěli a Messimu zkazil v 17. minutě ofsajd radost z třináctého gólu v této sezoně Ligy mistrů, který by znamenal nový rekord soutěže. Milánský klub se bránil a hrozil hlavně z brejků. Po jednom z okének v hostující defenzivě se zjevil před Valdésem Ibrahimovic, gólu proti bývalému klubu, z kterého neodešel v dobrém, se ale nedočkal.

Po změně stran šancí před oběma brankami výrazně ubylo a soupeři se zaměřili na to neudělat chybu. Domácí se ještě víc zatáhli a vzruch tak přinesl až závěr. Puyol ale hlavičkoval mimo a Messiho v 88. minutě vychytal Abbiati.

Středeční zápasy

Olympique Marseille - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)
Branky: 44. Gomez, 69. Robben. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

AC Milán - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Barcelona vyšla v Lize mistrů poprvé po 29 zápasech střelecky naprázdno, naposledy nedala gól před více než dvěma lety v duelu s Kazaní (0:0). Díky bezbrankové remíze ale dnes Katalánci natáhli svou neporazitelnost v soutěži na patnáct duelů a s AC Milán neprohráli pošesté za sebou.

Bayern Mnichov nastřílel v předešlých pěti zápasech 22 gólů a dobrou formu ukázal i v Marseille. Domácí přitom zpočátku drželi krok a snažili se potvrdit, že jsou v Lize mistrů jiným týmem než v domácí soutěži, ve které už osm kol čekají na tři body.

Rémy ovšem slibnou šanci ve vedení nepřetavil a místo toho těsně před pauzou udeřil bavorský klub. Robben vysunul Gomeze a ten propasíroval míč do sítě pod brankářem Andradem, jenž nahradil potrestanou jedničku Mandandu.

Hostující útočník si jedenáctou trefou upevnil druhé místo ve střelecké tabulce hned za Messim a radoval se z osmnáctého gólu za posledních třináct zápasů Ligy mistrů. Gomez se v druhé půli mohl dokonce na Messiho dotáhnout, dvanáctý přesný zásah v soutěži mu ale v 59. minutě zhatil výborným zákrokem domácí brankář.

Přesto Bayern dokázal udělat ještě jeden gólový krůček směrem k postupu i k vysněné účasti ve finále, které v květnu hostí mnichovská aréna. Po Müllerově přihrávce obstřelil v 69. minutě domácího brankáře Robben.