Barcelona nezaváhala a stíhá Real, Messi mezi střelci Ronalda

20:35
BARCELONA - Barcelona už za se vítězí, po výhře v týdnu v osmifinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City zvládla i duel 25. kola španělské ligy v Granadě. Soupeře porazila 3:1 a napravila tak minulé ligové zaváhání, kdy doma padla s Málagou.

Lionel Messi oslavuje vstřelenou branku foto: Reuters

Barcelonu poslal do vedení v 25. minutě střelou zblízka Rakitič, který krátce po půli přihrál na gól Suárezovi. Ten se trefil dvakrát v týdnu v Manchesteru.

25. kolo

Granada - Barcelona 1:3 (53. Rico z penalty - 25. Rakitič, 49. Suárez, 70. Messi), Vallecano - Levante 4:2 (23., 32., 33. a 38. Bueno - 13. Víctor, 85. Uche), Espaňol Barcelona - Córdoba 1:0(43. Abraham).

Pak sice domácí snížili, ale naději na remízu jim v 70. minutě vzal Messi, kterému před prázdnou bránu přihrál Suárez.  Bylo to je 27. ligový gól a jen dvě branky ztrácí na Cristiana Ronalda.

Přitom ještě v závěru podzimu měl Ronaldo víc branek, než Messi a jeho hvězdný parťák Neymar dohromady.

Čtyřmi brankami během patnácti minut se blýskl útočník Vallecana Alberto Bueno, který rozhodl o výhře 4:2 nad Levante. Šestadvacetiletý odchovanec Realu Madrid své mimořádné přestavení začal ve 23. minutě a skončil ještě před pauzou.

Real Madrid odehraje svůj domácí zápas s Villarrealem v neděli.