Barcelona hrála kvůli násilí při referendu poprvé v historii bez diváků

13:29aktualizováno  20:59
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony porazili v sedmém kole španělské ligy Las Palmas 3:0 a nadále mají stoprocentní úspěšnost. Před Sevillou mají v čele tabulky náskok pěti bodů. Zápas, o jehož odložení domácí klub marně žádal kvůli událostem spojeným s referendem o nezávislosti Katalánska, se odehrál bez diváků.

Campu Nou, svatostánek fotbalové Barcelony, zůstane při utkání s Las Palmas prázdný. foto: Reuters

V La Lize se stalo poprvé, že by se celé utkání odehrálo bez fanoušků na stadionu. Pouze třikrát v minulosti duel začal s diváckou kulisou, ale kvůli mimořádné události byl dohrán za zavřenými dveřmi.

Barcelonští hráči měli od začátku převahu, prosadit se však dokázali až v druhém poločase. V 49. minutě otevřel skóre po Messiho rohovém kopu hlavou Busquets a vstřelil první soutěžní gól za Barcelonu od listopadu 2014. Messi zaznamenal jubilejní 100. asistenci na stadionu Camp Nou.

Momentka ze zápasu Barcelona - Las Palmas. Utkání se hrálo bez diváků.

Nebyl to jediný milník, který dnes argentinský kanonýr překonal. Nastoupil totiž k 594. utkání za katalánský velkoklub a překonal tak obránce Carlese Puyola. Pouze Xavi Hernández (767) a Andres Iniesta (639) se pyšní více starty.

Messi tento zápis do historie oslavil hned dvěma brankami ze 70. a 77. minuty a je prvním hráčem, který v této sezoně v La Lize nastřílel přes deset gólů. Las Palmas ani při premiéře kouče Paka Ayestarána nedokázalo zvítězit, v posledních třech duelech nedalo ani branku.

Útočník Villarrealu Cédric Bakambu prožil povedené utkání s Eibarem. V 25. minutě poslal nejbližšího soupeře pražské Slavie v Evropské lize do vedení, když přeloboval gólmana hostů Dmitroviče, krátce po změně stran zvýšil náskok po přesné Sansoneho přihrávce před branku a čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick z pokutového kopu.

Trenér Javi Calleja tak zažil úspěšný ligový debut na lavičce „Žluté ponorky“. Do hry poslal sestavu Barbosa - Gaspar, Álvaro González, Ruíz, Costa - Fornals, Hernández, Trigueros (73. Soriano), Castillejo (82. Guerra) - Bakambu, Sansone (66. Bacca).

Momentka ze zápasu Barcelona - Las Palmas, který se odehrál bez diváků.
Fronty diváků čekajících na vstup na Camp Nou před utkáním Barcelona-Las Palmas.

Valencie potvrdila formu a i po utkání s Bilbaem zůstala bez porážky. Po poločase vedla 2:0 po gólech Zazy a Pareja, v 59. minutě snížil Aduriz, jenž je se 150 zásahy třetím nejlepším aktivním střelcem v La Lize za nedostižnou dvojicí Lionel Messi (360) a Cristiano Ronaldo (285).

Na Adurizovo snížení však brzy zareagoval Rodrigo, který zvýšil na 3:1, a Athleticu tak nebyla k ničemu ani Garcíova trefa hlavou čtvrt hodiny před koncem. Baskové získali z posledních čtyř utkání jediný bod.