Barcelona pouze remizovala se San Sebastianem a na vedoucí Real ztrácí už 6 bodů

22:42
SAN SEBASTIAN - Fotbalisté Barcelony v utkání 13. kola španělské ligy pouze remizovali se San Sebastianem 1:1 a na vedoucí Real Madrid ztrácejí šest bodů.

Neymar v zápase Barcelony se San Sebastianem. foto: Reuters

San Sebastian favorizovaného soupeře v první půli jasně přehrál. Nedovolil mu ani jednu střelu na branku, naopak sám tu jeho několikrát ohrozil. V této sezoně to byl první soutěžní zápas, kdy hráči Barcelony za úvodní pětačtyřicetiminutovku nedokázali zamířit mezi tyče.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Villarreal - Alavés 0:2 (8. Gómez, 17. Camarasa), Pamplona - Atlético Madrid 0:3 (36. Godín, 37. Gameiro, 90. Carrasco), Vigo - Granada 3:1 (23. Aspas, 39. Bongonda, 90.+3 Diop - 87. Kravec), San Sebastian - FC Barcelona 1:1 (53. José - 59. Messi).

Gólová odměna za aktivitu přišla v 53. minutě, když hlavou po nebezpečné akci dorážel José. Radost domácím ale vydržela jen několik minut, než po Neymarově dravém průniku na levém křídle vyrovnal Messi.

Prodloužil tak působivou statistiku: na posledních pět soutěžních gólů Messimu stačilo pouhých sedm střel na branku. Jeho devátý zásah jej také přiblížil na rozdíl jediného gólu k nejlepšímu střelci soutěže Cristianu Ronaldovi z Realu Madrid.

San Sebastian i po gólech zůstával aktivnějším týmem, nakonec se ale oba soupeři spokojili s bodem. Ani na sedmý pokus tak Barcelona nedokázala na stadionu Anoeta zvítězit v ligovém zápase. Naposledy se jí to povedlo v roce 2007. Zisk bodu pro ni však byl mírným zlepšením v nedávné bilanci. Poslední tři vzájemná střetnutí totiž dopadla vítězně pro San Sebastian.

Atlético Madrid po dvou porážkách naplno bodovalo po výhře 3:0 nad Pamplonou. Do zápasu přitom nevstoupilo nejlépe, v prvním poločase musel jeho gólman Jan Oblak čelit penaltě. Pokus Roberta Torrese ale zlikvidoval a vylepšil si tak úctyhodnou bilanci. Z osmi pokutových kopů, kterým v dresu madridského celku čelil, zneškodnil čtyři.

Lionel Messi se raduje z gólu do sítě San Sebastianu.

Tým trenéra Diega Simeoneho se proti domácím dlouho nemohl prosadit, pak se mu to ale povedlo dvakrát během dvou minut. Nejprve přesně hlavičkoval Diego Godín, vzápětí přidal druhou branku Kévin Gameiro. Ve druhé půli vstřelil třetí gól střídající Yannick Carrasco.

Pro Gameira i Carrasca to byly šesté branky v sezoně a oba tak srovnali krok s dosud nejlepším klubovým kanonýrem Antoinem Griezmannem.

Villarreal podlehl Alavésu 0:2 a podruhé za sebou nebodoval. Svěřenci trenéra Frana Escriby tak neodčinili výsledek 0:1 proti Bilbau z minulého týdne a v posledních čtyřech zápasech utrpěli třetí prohru.

Rozhodnuto o ní bylo už po 17 minutách. Nejprve se v 8. minutě trefil Ibai Gómez, následně skóroval Víctor Camarasa. Díky jejich zásahům se Alavés posunul na 13. místo.