Barcelona potřetí v sezoně ztratila, s Valencií remizovala 1:1

21:09aktualizováno  23:04
VALENCIE - Fotbalisté Barcelony remizovali 1:1 ve Valencii a teprve potřetí v sezoně ztratili body. Lídrovi tabulky soutěže se tak na devět bodů přiblížilo druhé Atlético Madrid, které si poradilo 1:0 s Betisem Sevilla.

Barcelona (Piqué) foto: Reuters

Valencii zajistil vedení nad vedoucím týmem tabulky v 33. minutě záložník Banega, který se ocitl osamocený v pokutovém území a trefil se přesně k tyči. Ještě před přestávkou ale stačil argentinský kanonýr Lionel Messi srovnat z penalty, nařízené za faul na Pedra.

Nedělní výsledky

Málaga - Zaragoza 1:1 (23. Isco z pen. - 13. Postiga), FC Sevilla - Vallecano 2:1 (45.+2 Rakitič, 54. Negredo - 51. Alejandro Domínguez z pen.), Valencie - FC Barcelona 1:1 (33. Banega - 39. Messi z pen.), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (61. Diego Costa), San Sebastian - Mallorca 3:0 (55. Chori Castro, 70. Vela, 88. Irfan).

Suverénně nejlepší střelec španělské ligy si připsal už 34. branku v tomto ligovém ročníku a trefil se v rekordním 12. duelu po sobě. Katalánský tým skóroval dokonce ve 40. ligovém utkání v řadě, což je rovněž rekordní zápis. Naposledy vyšla Barcelona střelecky naprázdno loni v lednu proti Villarrealu.

Málaga doma remizovala se Zaragozou také 1:1 a nezúročila sobotní porážku Realu Madrid 0:1 s Granadou. Třetímu "Bílému baletu" se přiblížila na čtvrtém místě jen na sedm bodů. Remízu vybojoval osmifinalistovi Ligy mistrů proměněnou penaltou Isco brzy po Postigově vedoucí brance.

Fanoušky Málagy tak potěšil především start útočníka Júlia Baptisty, který se dostal na hřiště po 16 měsících, strávených léčbou zlomeniny v pravém chodidle.

Atlético Madrid se s Betisem utkalo již potřetí během posledních tří týdnů a po úspěšném čtvrtfinálovém dvojzápase Španělského poháru dnes ovládlo i ligový duel. Jediného gólu se dočkalo po hodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil zblízka hlavou Diego Costa.