Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Barcelona poprvé v sezoně prohrála. Real vede o šest bodů

0:47
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize 4:1 Atlético, které dohrálo městské derby bez dvou vyloučených fotbalistů. Vítězný tým si v čele tabulky vytvořil šestibodový náskok před největším rivalem Barcelonou. Obhájce titulu překvapivě prohrál na hřiště Getafe 0:1 a utrpěl první porážku v této sezoně.

ILUSTRAČNÍ FOTO foto: ČTK

Atlético začalo na stadionu Santiaga Bernabéua výborně a po čtvrthodině mu zajistil vedení útočník Adrián López. Už za sedm minut však hostující brankář Thibaut Courtois v pokutovém území stáhl pronikajícího Karima Benzemu a dostal červenou kartu. Z následné penalty pak Portugalec Cristiano Ronaldo bezpečně překonal náhradního gólmana Sergia Asenja.

VÝDLEDKY 14. KOLA

Vallecano - Valencie 1:2 (84. Tamudo - 21. Jonas, 56. Tino Costa), Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 (24. a 82. Ronaldo obě z pen, 49. Di María, 65. Higuaín - 15. Adrián), Getafe - FC Barcelona 1:0 (67. Valera).

"Bílý balet" v druhém poločase jasně dominoval a už čtyři minuty po přestávce dokonal obrat Argentinec Ángel di María. Jeho střídající krajan Gonzalo Higuaín pak v 65. minutě pojistil třináctou soutěžní výhru Realu za sebou.

Deset minut před koncem pak Higuaína fauloval ve vápně obránce Diego Godín a rozhodčí zopakoval svůj verdikt z prvního poločasu. Ronaldo ani ze svého druhého pokutového kopu nezaváhal a šestnáctým ligovým gólem v sezoně se v tabulce střelců posunul před Lionela Messiho z Barcelony.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly přišli o sérii 27 soutěžních utkání bez porážky, která trvala od 30. dubna. Barcelona se na půdě madridského celku Getafe od začátku trápila a nedařilo se jí přecházet dobře zformovanou domácí obranu. Individuálně se nedařilo ani Argentinci Messimu, který trefil v poslední minutě nastaveného času tyč a krátce předtím nebyl jeho gól uznán kvůli těsnému ofsajdu.

Převážně bránící domácí poslal do vedení v 67. minutě z ojedinělého rohového kopu hlavičkující krajní bek Juan Valera. Ve zbytku utkání sice Katalánci předvedli velký nápor, ale Getafe pomohl udržet těsný náskok především výborný brankář Miguel Ángel Moya.