Barcelona podruhé za sebou ztratila body. Doma remizovala s Celtou Vigo

15:15aktualizováno  23:55
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony podruhé za sebou ztratili ve španělské lize body. Po remíze ve Valencii hráli ve 14. kole nerozhodně 2:2 s Celtou Vigo a poprvé v sezoně nevyhráli na svém stadionu Camp Nou. Neuspěl ani Real, na hřišti Bilbaa hrál bez branek, navíc přišel o vyloučeného kapitána Ramose.

Ani jeden gól Lionela Messiho nestačil Barceloně k výhře. foto: AP/ČTK

V Kremlu se losovalo MS 2018: Portugalsko se ve skupině potká se Španělskem

Atlético Madrid otočilo zápas se San Sebastianem, bodovalo poosmnácté za sebou a vyrovnalo klubový rekord.

Sevilla vyhrála díky gólům Ben Yeddera a Krohn-Dehliho nad La Coruňou 2:0 a drží se na pohárových příčkách.

Katalánci proti neoblíbenému soupeři, s kterým jako s jediným v lize ve třech posledních sezonách vždy alespoň jednou prohráli, ani tentokrát nezačali dobře.

Ve 20. minutě pláchl barcelonské obraně Aspas a předložil míč před branku Gómezovi.

Messi svůj tým tentokrát nespasil.
Lionel Messi z Barcelony slaví.

Toho sice Ter Stegen fantasticky vychytal, na Aspasovu dorážku už byl ale krátký. Španělský útočník vstřelil čtyři góly ve svých posledních čtyřech zápasech proti Barceloně.

O dvě minuty později zařídil vyrovnání 13. ligovým gólem v sezoně Messi.

Hvězdný Argentinec si naběhl na Paulinhovu přihrávku za obranu a nasadil brankáři Blancovi jesličky. Do vedení poslal domácí v 62. minutě po rychlé kombinaci Suárez.

Celta ale dokázala odpovědět, opět zásluhou útočníků.

Výsledky 14. kola:

FC Barcelona - Vigo 2:2 (22. Messi, 62. Suárez - 20. Aspas, 70. Gómez),
Atlético Madrid - San Sebastian 2:1 (63. Filipe Luís, 88. Griezmann - 29. Willian José z pen.),
FC Sevilla - La Coruňa 2:0 (45.+1 Ben Yedder, 79. Krohn-Dehli),
Bilbao - Real Madrid 0:0.

Aspas oběhl Umtitiho, který si v tomto běžeckém souboji přivodil svalové zranění, a nabídl míč ve vápně volnému Gómezovi. Ten napravil zaváhání ze situace při prvním gólu a zblízka nedal Ter Stegenovi šanci.

Na stadionu San Mamés v Bilbau gól nepadl. Největší příležitost prvního poločasu měl v osmé minutě Benzema, který ale po pohotovém zpracování ve vápně trefil pouze pravou tyč Arrizabalagovy branky.

Ve druhém dějství si „Bílý balet“ vytvořil místy až drtivý tlak, gólem však neskončily šance Marcela, Benzemy ani Ronalda.

V hektickém závěru navíc dostal Ramos po úderu loktem druhou žlutou kartu. Kapitán Realu je s 19 červenými kartami nejvylučovanějším hráčem historie La Ligy.

Real nevyhrál venku už tři ligové zápasy za sebou, což se mu naposledy stalo v sezoně 2008/09. Královský klub se tak propadl na čtvrté místo, Bilbao je patnácté.

Atlético prohrávalo po proměněné penaltě Williana Josého z 29. minuty, po změně stran ale skóre otočilo.

K obratu zavelel Filipe Luís, který se trefil po hodině hry svou slabší nohou. V 88. minutě pak v souboji s obráncem protlačil ve skluzu do brány míč Griezmann.

Svěřenci trenéra Simeoneho v lize neprohráli už 18 zápasů v řadě a vyrovnali tím klubový rekord z let 1941 a 1991. Na vedoucí Barcelonu ztrácejí z třetího místa šest bodů, San Sebastian zůstal sedmý.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...