Barcelona padla: Španělský pohár patří Realu

0:13
VALENCIE - Fotbalisté Realu Madrid se poprvé od roku 2008 radují ze zisku trofeje. V dnešním finále Španělského poháru porazili ve Valencii svého tradičního rivala Barcelonu 1:0 po prodloužení a v poháru tak triumfovali poosmnácté, ovšem poprvé po sedmnácti letech. Autorem vítězného gólu byl ve 103. minutě Cristiano Ronaldo.

Real Madrid - Barcelona (Ronaldo dává gól). foto: Reuters

Oba soupeři se střetli podruhé během pěti dní a stejně jako v sobotním ligovém utkání byl po 90 minutách vyrovnaný stav. Dnes však byl z počátku produktivnější Real, který si vytvářel nebezpečné šance. Po gólu volala především hlavička Pepeho, míč se však odrazil jen od tyče a následně protančil podél brankové čáry.

Finále poháru

Barcelona - Real Madrid 0:1 po prodl. (0:0, 0:0)
Branka: 103. Ronaldo. ČK: 121. Di María (Real).

S blížícím se závěrem však převzala otěže Barcelona. Pedro dokonce dal gól, který však nebyl kvůli těsnému ofsajdu uznán. Následně Real několikrát podržel brankář Casillas, ale i jeho konkurent na druhé straně Pinto předvedl několik výtečných zákroků. Blýskl se především při střele Di Maríi minutu před koncem.

Na řadu tak přišlo prodloužení, které patřilo Realu. Ronaldo nejprve po brejku střílel jen těsně vedle, v závěru první části prodloužení si však naskočil na centr Di Maríi a hlavou zařídil jediný gól. Barcelona již nenašla odpověď a po šesti duelech v El Clásiku v řadě bez porážky poprvé zaváhala. Napravit to však může v příštích dvou týdnech, kdy se s Realem utká v semifinále Ligy mistrů.

Výhra Realu zároveň znamená, že jeho trenér José Mourinho má jistotu, že už devátý rok v řadě zakončí se ziskem nějaké trofeje. Jde o jeho osmnáctou vyhranou soutěž v pozici hlavního kouče od roku 2003, kdy vedl Porto. Španělský pohár vyhrál už potřetí, když se mu to povedlo už v letech 1997 a 1998, kdy dělal asistenta právě v Barceloně.