Barcelona ovládla El Clásico, na Real má náskok 14 bodů

15:10
Madrid - Fotbalisté Barcelony ve šlágru 17. kola španělské ligy vyhráli 3:0 na hřišti hlavního rivala Realu Madrid. Katalánci na stadionu Santiaga Bernabeua zvítězili v lize potřetí za sebou, což se jim povedlo poprvé v historii. Zároveň udrželi neporazitelnost v sezoně a udělali výrazný krok za titulem. Druhému Atléticu Madrid se vzdálili na rozdíl devíti bodů, na čtvrtý Real mají náskok dokonce 14 bodů.

Real Madrid vs FC Barcelona foto: Reuters

Barcelonu poslal do vedení v 54. minutě Luis Suárez, o deset minut později zvýšil Lionel Messi z pokutového kopu za úmyslnou ruku Daniho Carvajala. Obránce Realu byl za to vyloučen a domácí dohráli zápas v oslabení. V nastavení ještě dokonal debakl obhájců titulu Aleix Vidal.

Real nutně potřeboval El Clásico vyhrát, aby se vrátil do boje o titul. A už ve 2. minutě se mohl radovat z gólu, jenže trefu Cristiana Ronalda hlavou sudí správně neuznali kvůli ofsajdu. O chvíli později měl Ronaldo další dobrou šanci, jenže netrefil míč. A držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa neuspěl ani do třetice, jelikož ho nohou skvěle vychytal brankář Ter Stegen.

V dresu Barcelony byl dlouho nejnebezpečnější Brazilec Paulinho. V první šanci jeho střelu vyškrábl konečny prstů brankář Navas, kostarický gólman mu pak lapil i hlavičku. Blízko prvního gólu byl těsně před poločasem Benzema, jenže útočník Realu trefil hlavou pouze tyč.

Skóre se změnilo až v 54. minutě. Hosté se dostali k rychlému brejku, Rakitič po sólovém průniku posunul míč na Roberta, který okamžitě našel volného Suáreze a uruguayský kanonýr nezaváhal.

Chvíli poté vznikl ve vápně Realu závar, domácí nejprve zachránila tyč a po dorážce Paulinha zaskočil za brankáře Carvajal, který míči v cestě do brány zabránil úmyslně rukou. Domácí bek musel ze hřiště po červené kartě, k penaltě se postavil Messi a vstřelil svůj celkově 25. gól v derby s Realem.

Madridský celek se i v deseti tlačil dopředu, ale střídající Bale neuspěl ve dvou šancích a míč do branky nedotlačil ani kapitán Ramos, jehož tvrdou ránu vyrazil Ter Stegen ramenem. Naopak v nastaveném čase po průniku Messiho vypálil nedlouho po příchodu z lavičky náhradníků Vidal, jeho tvrdou střelu brankář Navas neudržel a míč doskákal do branky potřetí.