Barcelona otočila zápas s Atlétikem, které se bránilo v deseti. Vyhrál i Bayern

22:45
BARCELONA/MNICHOV - V úvodních zápasech čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů vyhráli favorité, ale přesvědčivé to od nich nebylo. Barcelona se nadřela, aby otočila skóre na 2:1 proti Atlétiku Madrid, které hodinu hrálo v deseti bez vyloučeného Torrese. Bayern proti Benfice dal jeden gól.

Luis Suárez zařídil obrat dvěma góly foto: ČTK/AP

Real po obratu vyhrál El Clásico 2:1. V lize ale ‚Bílý balet‘ na rivala ztrácí

Favorité mají do semifinále blíž, Barcelona potřebuje za týden v odvetě na Atlétiku uhrát remízu, neuškodí mu ani porážka o gól od stavu 2:3. Atlétiku, které stejné fázi soutěže Barcelonu vyřadilo před dvěma lety, stačí výhra 1:0.

Tak krásně se zápas pro Atlético Madrid vyvíjel. Stejně tak pro Fernanda Torrese. Španělský útočník v 25. minutě dal gól, za dalších jedenáct minut však už po červené kartě na hřišti nebyl.

Nejdřív prožil krásné chvilky. Gól padl po taktické chybě stopera Piquého, který nesmyslně vystoupil z obranné linie do středu pole proti Kokemu a otevřel tak prostor v obraně.

U Kokeho byl navíc pozdě, hostující záložník poslal podél něj kolmici na Torrese, kterého nestíhali Dani Alvés ani Mascherano. A Torres šanci využil jako před lety v dobách své největší slávy, pálil bez přípravy z hranice vápna a míč prošel mezi nohama Ter Stegena.

V 29. minutě Torres dostal žlutou kartu za faul ve středu pole na Neymara. O chvíli později ještě vymyslel šanci pro Griezmana, jehož střelu přes Jordi Albu gólman Ter Stegen vyrazil jen s velkými obtížemi.

Čtcrtfinále Ligy mistrů

FC Barcelona - Atlético Madrid 2:1 (0:1)

Branky: 63. a 74. Suárez - 25. F. Torres. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Busquets, Suárez, Mascherano - F. Torres, Koke, Filipe Luís, Griezmann, Lucas, Oblak, Fernández. ČK: 35. F. Torres. Diváků: 88 534.

Bayern Mnichov - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 2. Vidal. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Ribéry, Bernat - Jonas, Lindelöf. Diváků: 70 000.

A v 35. minutě Torres na polovině hřiště zezadu nešikovně kopl Busquetse a německý sudí Brych tasil druhou žlutou kartu a hostujícího útočníka vyloučil.

Zápas byl od prvních minut nervózní, hráči obou týmů se postrkávali, běhali za rozhodčím snad po každém kontaktu, protestovali, hádali se. Když domácí Busquets za ostrý faul vyvázl bez žluté karty, hostující kouč Simeone se na lavičce mohl vzteknout.

Podráždění byli i domácí, prohrávali a dlouho se jim nedařilo překonat urputně bránícího soupeře. I proto, že to nešlo Messimu.

Až v úvodu druhé půle dostali hosty pod tlak a vytvořili si šance. Messi pálil přes hlavu vedle, Neymar trefil břevno, několikrát v poslední chvíli zasáhli zadáci.

Obří převahu však Atlético neustálo po hodině hry, po centru z pravé strany střílel z voleje Jordi Alba, jehož ránu na malém vápně usměrnil do sítě Suárez.

Uruguayský útočník, který se do té doby spíš trápil, vzápětí skóroval podruhé. Akci opět předcházel centr Alvése z pravé strany, Suárez do míče prudce trknul hlavou a překonala Oblaka.

Hosté rozjetou Barcelonu ojediněle rušili protiútoky, v deseti se museli soustředit především na obranu.

Bayern rozhodl už po minutě, na centr Bernata z levé strany si naběhl Arturo Vidal a hlavou dal svůj první gól za Bayern v Lize mistrů.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...