Messi nedal penaltu, Barcelonu nasměroval k postupu přes City Suárez

22:37
MANCHESTER/PRAHA - Dvěma atraktivními zápasy pokračovalo v úterní večer osmifinálové kolo Ligy mistrů. V repríze loňského souboje Barcelona porazila Manchester City 2:1, oba její góly vstřelil Luis Suárez. V dalším zápase vyhrál Juventus nad Borussií Dortmund také 2:1.

Luis Suárez slaví gól v síti Manchesteru City. foto: Reuters

Manchester City ještě nikdy nepostoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. A pokud bude chtít letos toto prokletí prolomit, bude mít na Nou Campu hodně práce.

Před úterním střetnutím s Barcelonou se sice z Anglie ozývala slova, že mužstvo vedené Manuellem Pellegrinim vyspělo a tentokrát si už s Barcelonou poradí.

Jenže odveta za loňské vyřazení v osmifinále se nekonala. V prvním letošním utkání byl navíc výkon Manchesteru ještě horší než před rokem. Alespoň tedy v prvním poločase. Chyby v obraně a nevýrazná ofenziva se odrazily na poločasovém vedení Barcelony o dva góly.

Poprvé po svém odchodu z Liverpoolu se Luis Suárez představil v soutěžním zápase na Britských ostrovech. Na stadionu Manchesteru City ho sice diváci vypískali, on jim ale odpověděl po svém.

Gael Clichy z Manchesteru City vidí od rozhodčího červenou kartu.
Hráči Juventusu slaví gól.

V 16. minutě kapitán domácích Vincent Kompany podběhl Messiho centr, k míči se tak dostal uruguayský útočník a z ostrého úhlu zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Poté si už Suárez jen z plných plic zařval: „Gól!“

Ale to však od něj nebylo všechno.

O deset minut později mohl Suárez zvýšit na 2:0, sám proti Hartovi ale vyhořel. Své zaváhání ovšem napravil už za dalších pět minut. Celou akci nastartoval individuálně Messi, předal míč Albovi a jeho finální přihrávka našla Suáreze, který ve skluzu skóroval i díky levé tyči, od které se balón odrazil do brány.

Domácí začali hrozit až ve druhém poločase, ihned po změně stran soupeře tlačili, ale gól z toho nebyl. Ten vstřelil až v 69. minutě Sergio Agüero. Argentinský útočník vlétl do šestnáctky, Pigué ho nestihl skluzem zastavit a poté Agüero překonal gólmana Ter Stegena.

V hektickém závěru se Manchester snažil o vyrovnání, jenže ho zbrzdilo vyloučení Clichyho. V nastavení mužstvo podržel Hart, když chytil Messiho penaltu, ale domácí už skóre srovnat nedokázali.

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů - první zápasy:

Manchester City - FC Barcelona 1:2 (0:2)
Branky: 69. Agüero - 16. a 30. Suárez. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Clichy, Fernando - Alves, Rakitič. Correia. ČK: 74. Clichy. Diváci: 45.081.

Juventus Turín - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Branka: 13. Tévez, 43. Morata - 18. Reus. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Pérez de Palomar (všichni Šp.). ŽK: Vidal, Pereyra (oba Juventus). Diváci: 41.182.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...