14. února 2016 22:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Barcelona je 30 zápasů bez prohry. Díky Suárezovu hattricku rozstřílela Vigo

Luis Suárez slaví s Lionelem Messim jednu ze svých branek do sítě Celty Vigo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luis Suárez slaví s Lionelem Messim jednu ze svých branek do sítě Celty Vigo | foto: Reuters

Barcelona porazila ve 24. kole španělské fotbalové ligy Celtu Vigo vysoko 6:1 a před druhým Atlétikem Madrid drží v čele tabulky náskok tří bodů. Barca tak neprohrála už 30. soutěžní zápas v řadě.

Po prvním poločase to přitom na jednoznačné vítězství favorizovaných Katalánců nevypadalo. Barcelona sice vedla po 21. trefě Lionela Messiho z přímého kopu v kariéře, jenže v 39. minutě vyrovnal z penalty John Guidetti.

Po přestávce už ale Barcelona spustila ofenzivní smršť. Po dvou minutách trefil Neymar tyč, o chvíli později brankář Álvarez zlikvidoval Iniestovu šanci. V 59. minutě však Messi efektním lobem našel za obranou Luise Suáreze a uruguayský útočník vrátil svému týmu vedení.

Luis Suárez a Lionel Messi. Střelci obou gólů Barcelony ve vzájemném objetí.
Football Soccer - Barcelona v Atletico Madrid- Spanish Liga BBVA

V poslední čtvrthodině domácí nastříleli další čtyři góly. Nejprve Messi s Neymarem připravili pro Suáreze jednoduchou dorážku prakticky z brankové čáry.

Čtvrtým gólem poté uzavřel nejlepší střelec španělské ligy hattrick. Po faulu na Messiho zahrával sám argentinský útočník penaltu, míč však místo střely jen přistrčil útočnému parťákovi do běhu a ten skóroval do prázdné brány.

La Liga - 24. kolo:

San Sebastian - Granada 3:0 (21. a 60. Oyarzabal, 45. Jonathas)

FC Sevilla - Las Palmas 2:0 (69. Banega, 75. Gameiro)

Eibar - Levante 2:0 (37. Bastón, 59. vlastní Tono)

Getafe - Atlético Madrid 0:1 (2. Torres)

FC Barcelona - Vigo 6:1 (59., 75. a 82. L. Suárez, 28. Messi, 84. Rakitič, 90.+1 Neymar - 39. Guidetti z pen.)

Na pátý gól Suárez pro změnu nahrál, když vybídl ke skórování Rakitiče, a definitivní podobu výsledku dal Neymarův zásah. Barcelona tak prodloužila sérii bez porážky na 30 zápasů, což se jí povedlo poprvé v historii.

Atlético do utkání v Getafe skvěle vstoupilo, už ve druhé minutě se prosadil Fernando Torres. Toho centrem na zadní tyči našel Ferreira-Carrasco a španělský útočník míč jen doklepl do prázdné brány. Torres se trefil ve druhém zápase po sobě, což se mu nepovedlo od října 2013, kdy ještě působil v Chelsea.

Torres mohl ještě ve dvou dalších šancích zvýšit. Sice je neproměnil, ale jeden gól nakonec jeho týmu k výhře stačil. Atlético potvrdilo nejlepší defenzivní bilanci v La Lize, dosud inkasovalo jen jedenáct branek a udrželo 15 čistých kont.

Skvělou domácí bilanci potvrdila Sevilla, který na svém stadionu vyhrála už jedenáctý zápas v řadě. Tentokrát to odneslo Las Palmas, které andaluský tým porazil 2:0 a udržel si páté místo tabulky.