Barcelona i bez Messiho deklasovala Gijón na jeho hřišti 5:0

18:26aktualizováno  21:10
MADRID - Fotbalisté Barcelony deklasovali v šestém kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 5:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky o skóre před Real Madrid, který má večerní zápas v Las Palmas k dobru.

Radost fotbalistů Barcelony v Gijonu. foto: Reuters

Katalánský klub zvítězil i bez zraněného Lionela Messiho, po boku Neymara a Luise Suáreze nastoupil Arda Turan. Tato trojice nasázela Gijónu čtyři branky, doplnil je záložník Rafinha.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo

Eibar - San Sebastian 2:0 (57. vlastní Illarramendi, 66. Bebé), Gijón - FC Barcelona 0:5 (81. a 88. Neymar, 29. Suárez, 32. Rafinha, 85. Turan), Bilbao - FC Sevilla 3:1 (26. San José, 66. Balenziaga, 90. Aduriz z pen. - 55. Nasri), 20:45 Las Palmas - Real Madrid.

Barcelona chtěla odčinit středeční remízu 1:1 s Atléticem Madrid a už po poločase vedla v Gijónu o dvě branky. Skóre otevřel v 29. minutě uruguayský kanonýr Suárez, s pěti brankami nejlepší střelec La Ligy v této sezoně. O tři minuty později zvýšil Rafinha.

Ještě víc situaci domácím zkomplikoval v 74. minutě obránce Lora, který dostal druhou žlutou kartu. Barcelona přesilovku využila k dalším třem gólům v poslední desetiminutovce: dvakrát se prosadil Neymar a jednu trefu přidal Turan.

Sevilla poprvé v sezoně prohrála a potvrdila, že se jí nedaří na hřištích soupeřů, neboť čeká na venkovní výhru už 22 zápasů. V Bilbau ztrácela od 26. minuty po gólu San Josého, na jeho trefu ale dokázal deset minut po přestávce zareagovat Nasri, jenž v andaluském celku hostuje z Manchesteru City. O chvíli později ale vrátil domácím vedení obránce Balenziaga, který v 28 letech vstřelil svůj první gól v kariéře, a v závěru z penalty definitivně rozhodl forvard Aduriz.