Barcelona i bez hvězd smetla Zaragozu 3:0

21:16aktualizováno  22:55
MADRID - Fotbalisté Atlétika Madrid ve 31. kole španělské ligy zdolali na domácím hřišti Granadu 5:0 a po dvou remízách zvítězili. Nadále ale ztrácejí tři body na druhý Real Madrid, který vyhrál 3:0 na hřišti Bilbaa. Naplno bodovala také první Barcelona, která i bez největších opor zdolala Zaragozu 3:0 a tabulku vede dál o 13 bodů.

Barcelona. Thiago Alcantara a Tello. foto: Reuters

Realu pomohl v duelu s Athletikem Bilbao k výhře rychlý gól. Už ve 26. vteřině si došel pro faul pětadvacet metrů od branky Cristiano Ronaldo a půl minuty nato míč ze standardní situace poslal brankáři nechytatelně do horního rohu.

Výsledky 31. kola

Vallecano - San Sebastian 0:2 (6. a 14. Agirretxe), Atlético Madrid - Granada 5:0 (27. a 47. Falcao, 4. Diego Costa, 63. Raúl García, 70. Filipe Luis), Zaragoza - FC Barcelona 0:3 (39. a 53. Tello, 20. Thiago), Bilbao - Real Madrid 0:3 (2. a 68. Ronaldo, 76. Higuaín).

Ve druhém poločase portugalský střelec předvedl ještě hlavičkářské schopnosti a po dlouhém přímém kopu Xabiho Alonsa poslal míč do druhého rohu branky. V tomto ročníku španělské ligy nastřílel již 31 gólů. Počet asistencí rozšířil v 76. minutě, když před posledním gólem uvolnil Gonzala Higuaína.

Atlético ztratilo formu z úvodu sezony, ale proti sedmnácté Granadě, kterou dělí jen bod od sestupu, si poradilo snadno. Už ve čtvrté minutě ho poslal do vedení Diego Costa, další dva góly přidal Radamel Falcao, zbývající zásahy si připsali Raúl García a Filipe Luis.

Trenér Barcelony Tito Vilanova s sebou kvůli nabitému programu do Zaragozy vůbec nevzal opory Lionela Messiho, Andrése Iniestu či Jordiho Albu a jen na lavičce nechal Gerarda Piquého nebo Davida Villu. I náhradníci si ale se Zaragozou snadno poradili.

Ve 20. minutě se po kombinaci s Alexisem Sánchezem jako první trefil o tyč Thiago Alcántara, který pak šest minut před přestávkou poslal za obranu skórujícího Cristiana Tella. Jednadvacetiletý útočník ještě v 53. minutě přidal třetí gól.

Čtvrté místo v tabulce, které zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů, si pojistil San Sebastian výhrou 2:0 na hřišti Vallecana. O oba góly Basků se dnes postaral už v první čtvrthodině Imanol Agirretxe trefami zblízka po centrech z levé strany.

San Sebastian z posledních 21 zápasů prohrál jen jediný, což je nejlepší bilance ze všech týmů v soutěži. Na pátou Málagu a šestou Valencii má náskok čtyři body.