Barcelona i bez zraněných hvězd vyhrála, za Real se trefil čtyřikrát Ronaldo

18:26aktualizováno  22:51
Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 29. kole španělské ligy 2:0 nad Bilbaem a v čele tabulky mají jedenáctibodový náskok před Atléticem Madrid, které ztratilo vedení v závěru duelu na hřišti Villarrealu a prohrálo 1:2. Barcelona zůstává neporažená, potřetí za sebou vyhrála bez inkasované branky. Portugalský útočník Cristiano Ronaldo přispěl čtyřmi góly k vítězství Realu Madrid 6:3 nad Gironou.

FC Barcelona vs Athletic Bilbao, radost Dembélého a Messiho z gólu domácích. foto: Reuters

Barcelona rozhodla o tříbodovém zisku s Bilbaem v úvodní půlhodině. V osmé minutě otevřel skóre po Albově přihrávce Alcácer. O chvíli později mohl zvýšit Coutinho, jeho rána ale skončila na břevně.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo

Leganés - FC Sevilla 2:1 (41. Bustinza, 69. Eraso - 90.+1 Layún), FC Barcelona - Bilbao 2:0 (8. Alcácer, 30. Messi), Vigo - Málaga 0:0, Villarreal - Atlético Madrid 2:1 (82. a 90.+1 Ünal - 20. Griezmann z pen.), Real Madrid - Girona 6:3 (11., 47., 64. a 90.+1 Ronaldo, 59. Vázquez, 86. Bale - 29. a 67. Stuani, 88. Juanpe).

Domácí se znovu radovali až ve 30. minutě, kdy svůj 25. gól v sezoně dal Messi. Tohoto milníku argentinský kanonýr dosáhl v deváté ligové sezoně po sobě.

Barcelona tak zvládla střetnutí, v němž jí chyběli zraněný Busquets nebo vykartovaný uruguayský střelec Luis Suárez. Dalšímu čtvrtfinalistovi Ligy mistrů Seville se polední duel nepovedl, na hřišti Leganésu prohrála 1:2 a přišla o páté místo.

Na to se posunul Villarreal. S Atléticem od 20. minuty prohrával, když se z penalty přesně k pravé tyči trefil Griezmann. Zvýšit na 2:0 pro hosty mohl Koke, jeho střela však skončila na tyči. Domácímu kouči Javieru Callejovi se ale povedlo střídání. V 74. minutě poslal do hry Ünala, který dvěma góly otočil skóre. Villarreal tak pošesté v řadě s Atléticem bodoval.

Ronaldo v první části sezony nemohl najít dřívější formu, jarní polovina ročníku mu ale vychází na výbornou. V posledních deseti soutěžních zápasech nastřílel 19 branek. Čtyři dal dnes Gironě, jež prohrávala od 11. minuty, kdy kanonádu odstartoval právě Ronaldo po Kroosově přihrávce.

Cristiano Ronaldo slaví jeden ze čtyř gólů v síti Girony.

O chvíli později domácí rozvlnili síť podruhé, Vázquezovi však gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V 29. minutě na druhé straně zakončil hlavou Stuani a do šaten šly týmy za nerozhodného stavu.

Krátce po přestávce ale znovu zaúřadoval Ronaldo a Real převzal otěže zápasu. Po Ronaldově přihrávce skóroval na 3:1 Vázquez a vzápětí Portugalec z dorážky zkompletoval svůj jubilejní 50. hattrick za klub a reprezentaci.

Zatímco v předchozích třech zápasech Girona udržela čisté konto a získala plný počet bodů, dnes musel brankář Bono lovit míč ze sítě šestkrát. Za Real se prosadili ještě Bale a znovu Ronaldo, za Gironu si připsal druhý zásah v utkání Stuani a trefil se též obránce Juanpe.