Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Barcelona generálku zvládla. Messi překonal Kubalu

20:25aktualizováno  16. října
MADRID - Fotbalisté Barcelony v generálce na středeční zápas Ligy mistrů s Plzní vyhráli 3:0 nad Santanderem a udrželi se v čele španělské ligy. Argentinec Lionel Messi svým 195. a 196. soutěžním gólem překonal druhého nejlepšího střelce v historii katalánského klubu Ladislava Kubalu.

Barcelona (Messi) foto: Reuters

Obhájce titulu udržel v domácí soutěži stoprocentní bilanci na stadionu Nou Camp a počtvrté tady naplno bodoval s celkovým skóre 21:0. Po zranění se vrátil do sestavy záložník Andrés Iniesta, už v deváté minutě naopak musel ze hřiště kvůli zdravotním problémům stoper Gerard Piqué. Španělský reprezentant si poranil podkolenní šlachu a bude zhruba patnáct dní mimo hru, středeční zápas s Plzní tak určitě nestihne.

Domácí získali dvoubrankové vedení už během úvodní půlhodiny. V 11. minutě otevřel skóre Messi a o čtvrt hodiny později navýšil náskok záložník Xavi.

PSALI JSME:

Po přestávce přidal čtyřiadvacetiletý útočník svůj druhý zásah a s deseti ligovými brankami dál vévodí tabulce střelců.

Real Madrid porazil Betis Sevilla 4:1 především díky hattricku Argentince Gonzala Higuaína, který zopakoval svůj střelecký počin z uplynulého kola proti Espaňolu. Třiadvacetiletý útočník zaznamenal tři góly také minulý týden v reprezentačním zápase s Chile.

Betis sice v prvním poločase na madridském stadionu Santiaga Bernabéua uhrál nadějnou bezbrankovou remízu, ale po pauze náporu favorita neodolal.

První dvě branky vstřelili Higuaín a Brazilec Kaká po přesných nahrávkách Portugalce Cristiana Ronalda. Hosté v 69. minutě zdramatizovali utkání Molinovým snížením, ale v dalších čtyřech minutách Higuaín po dvou individuálních akcích definitivně rozhodl.

Výsledky 8. kola španělské fotbalové ligy

Getafe - Villarreal 0:0, Mallorca - Valencie 1:1 (90.+3 Hemad z pen. - 38. Rami), Real Madrid - Betis Sevilla 4:1 (46., 70. a 73. Higuaín, 59. Kaká - 69. Molina), FC Barcelona - Santander 3:0 (11. a 68. Messi, 27. Xavi), Granada - Atlético Madrid 0:0.