Barcelona díky Pedrovi otočila duel s Getafe a dál vede ligu

19:12aktualizováno  23:25
MADRID - Fotbalisté Barcelony i díky bleskovému hattricku útočníka Pedra otočili utkání s Getafe z 0:2 na konečných 5:2. Dál tak vedou tabulku španělské ligy, protože mají lepší skóre než druhé Atlético Madrid. Třetí Real Madrid po výhře 3:2 ve Valencii zůstal pět bodů za vedoucí dvojicí.

Fotbalista Barcelony Pedro se raduje foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 17. kolo

Granada - San Sebastian 1:3 (37. Piti - 29. a 64. Vela, 42. Griezmann)

Espaňol Barcelona - Valladolid 4:2 (37. a 70. Stuani, 5. Sergio García z pen., 68. Víctor Sánchez - 75. Guerra, 89. Víctor Pérez)

Getafe - FC Barcelona 2:5 (10. Escudero, 14. Lisandro López - 34., 41. a 43. Pedro, 68. a 72. z pen. Fábregas)

Bilbao - Vallecano 2:1 (32. San José, 66. Rico - 61. Bueno)

Valencie - Real Madrid 2:3 (34. Piatti, 62. Mathieu - 28. Di María, 40. Ronaldo, 82. Jesé)

Vigo - Pamplona 1:1 (37. vlastní Lolo - 17. Armenteros)

Getafe, které v minulé sezoně s Barcelonou dvakrát prohrálo s celkovým skóre 2:10, dnes doma šokovalo obhájce titulu dvěma góly v úvodní čtvrthodině. V desáté minutě se prosadil Sergio Escudero, čtyři minuty nato se trefil po rohovém kopu přesně k tyči Lisandro López.

Barceloně dnes vedle zraněného Lionela Messiho chyběl i vykartovaný útočník Neymar, který už odletěl na Vánoce do Brazílie, oba ale vrchovatě zastoupil Pedro. Ten vměstnal tři góly mezi 34. a 43. minutu: nejprve přeloboval brankáře po nahrávce Cesca Fábregase, poté srovnal střelou na vzdálenější tyč a podobným zásahem také otočil skóre. V této sezoně zažil druhý tříbrankový zápas, poprvé dal hattrick v září Vallecanu. Španělský reprezentant i po poločase pokračoval ve výrazném výkonu a podílel se rovněž na zbývajících brankách, o které se postaral Fábregas.

Pedro ho nejprve v 68. minutě našel centrem, tři minuty nato si došel pro faul v pokutovém území a Fábregas proměnil penaltu. Valencii po odvolání trenéra Miroslava Djukiče vedl poprvé dosavadní kouč rezervy Nicolás Estévez. Jeho svěřenci začali proti Realu aktivně, ale do vedení se stejně dostal favorizovaný soupeř. Po pohledném uvolnění přes dva obránce otevřel skóre v 28. minutě Ángel Di María. Zanedlouho ale Di María podcenil průnik Juana Bernata, po jehož centru srovnal Pablo Piatti.

Argentinský křídelník nedůrazné bránění napravil ve 40. minutě centrem z přímého kopu, který poslal pohodlně do branky Cristiano Ronaldo. "Netopýři" podruhé srovnali v 62. minutě, kdy se po rohu trefil hlavou Jérémy Mathieu, "Bílý balet" nicméně získal tři body díky překvapivé střele střídajícího Jesého. Espaňol Barcelona poprvé od září vstřelil doma víc než gól a díky výhře 4:2 nad Valladolidem se posunul do horní poloviny tabulky. Dvěma góly se na výhře podílel Carlos Stuani, po jedné brance dali Víctor Sánchez a Sergio García. Hosté se prosadili až za stavu 0:4 a zkorigovali skóre zásluhou Javiho Guerry a Víctora Péreze v poslední čtvrthodině.