Barca podruhé v řadě prohrála. Atlético už ztrácí jen tři body, Real o bod víc

22:30
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Barcelony ve španělské lize nenapravili porážku z El Clásica s Realem a podruhé za sebou klopýtli v cestě za obhajobou mistrovského titulu. Svěřenci Luise Enriqueho ve 32. kole prohráli 0:1 v San Sebastianu a na druhé Atlético Madrid mají už jen tříbodový náskok. Real Madrid doma deklasoval Eibar 4:0, ale v tabulce zůstal třetí o bod za městským rivalem Atlétikem, který zvítězil 3:1 na hřišti Espaňolu.

Lionel Messi odchází z trávníku po prohře v San Sebastionu. foto: Reuters

Villarreal pláče. Zasloužili bychom si lepší výsledek, zní ze ‚Žluté ponorky‘

„Barca“ na neoblíbeném stadionu Anoeta naposledy zvítězila v květnu 2007 a dobře nezačala ani tentokrát. Real Sociedad poslal do vedení už v páté minutě umístěnou hlavičkou Oyarzabal.

Přestože si hosté i bez vykartovaného nejlepšího střelce Suáreze vytvořili několik slibných šancí, tak nenašli recept na výborného brankáře Rulliho.

Barcelona v La Lize utrpěla dvě prohry za sebou poprvé od listopadu 2014.

„Vždycky je těžké otáčet výsledek. Musíme pokračovat, už jsme udělali téměř všechny chyby, které jsme mohli. Stále vedeme, nesmíme se litovat, ale musíme se dívat dopředu,“ prohlásil kapitán katalánského týmu Andrés Iniesta.

Real sestřelil soupeře už za 20 minut

Real od začátku dominoval a už v úvodní dvacetiminutovce se trefili James, Lucas a Ronaldo.

La Liga - 32. kolo:

Real Madrid - Eibar 4:0 (5. James, 18. Lucas, 19. Ronaldo, 39. Jesé)

Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 1:3 (29. Diop - 35. F. Torres, 58. Griezmann, 89. Koke)

San Sebastian - FC Barcelona 1:0 (5. Oyarzabal)

Portugalský kanonýr vstřelil 30. ligový gól v sezoně, což se mu ve Španělsku podařilo pošesté za sebou. Ještě před pauzou uzavřel skóre čtvrtým zásahem další ofenzivní hráč Jesé.

Madridský tým v domácí soutěži zvítězil pošesté za sebou a částečně si spravil chuť po středeční prohře 0:2 ve Wolfsburgu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů.

Atlético muselo na hřišti barcelonského soupeře otáčet nepříznivé skóre, ale na vedoucí trefu Diopa dokázal ještě do poločasu odpovědět útočník Torres. Druhá půle už patřila hostům, za které se prosadili Griezmann a Koke.