Barca nadělila Řekům 'bůra' a po víkendovém šoku opět straší Evropu

11:30
PRAHA - Fotbalisté Barcelony dokázali setřást zklamání z poslední ligové porážky a v 1. kole základních skupin smetli Panathinaikos Atény přesvědčivě 5:1. Messi a spol. opět ohromili Evropy drtivou ofenzivou, pod kterou úpěli Řekové bez možnosti vydechnutí celý zápas.

FC Barcelona - Panathinaikos (Lionel Messi) foto: Reuters

29:1. Co tohle skóre značí? Střeleckou převahu Barcelony v duelu s Panathinaikosem v úvodním zápase základních skupin Ligy mistrů. Zrodilo se z toho vítězství 5:1. Poměr držení míče 74 ku 26 procentům už asi překvapí málokoho.

DÁLE ČTĚTE

"Věděli jsme, že Barca je těžký soupeř a po porážce v předešlém zápase ještě silnější," obával se soka před duelem kouč poražených Nikos Nioplias. Připomněl tak víkendovou porážku "blaugranas" 0:2 s nováčkem z Alicante.

Messi a spol. Řeky od začátku svírali před jejich brankou, ale gól ne a ne příjít. Na druhé straně se naopak ve 20. minutě z jediné šance (i střely) Panathinaikosu trefil Govou. A probral tím spícího obra. "Jsou skvělí, což nakonec potvrdili," řekl po zápase střelec bez známky výrazného zklamání.

FC BARCELONA 5:1 PANATHINAKOS:

Barcelonští totiž vyrovnali již za 2 minuty a do poločasu vedli 3:1. Ve druhé půli přidali další dvě branky a svého soupeře doslova spláchli ze hřiště. Další šance navíc nažhavení domácí před vyprodaným kotlem Camp Nou neproměnili (Messi zahodil i penaltu).

Svěřenci Pepe Guardioly opět ukázali obrovskou psychickou odolnost a víru ve vlastní schopnosti. "Porážka s Alicante s nimi nic moc neudělali. Krásně se na to koukalo. A přihrávka Messiho na Alvése před posledním gólem? Prostě paráda," rozplýval se ve Studiu Fotbal po zápase kouč Olomouce Zdeněk Psotka.

FC Barcelona - Panathinaikos (radost domácích)

Dá se vůbec Barcelona porazit jinak než tuhým betonem jak to předvedl v semifinále loňského ročníku Ligy mistrů například Inter Milán? "Tak dá, ale chce to i štěstí. Stejně jako jej mělo Alicante o víkendu. Anebo si to zkusit rozdat s Barcelonou na férovku otevřeným fotbalem, pokud máte kvalitní technické hráče, jako třeba Arsenal. Ale i ten dostal od Barcy čtyřku. Takže asi ne..., dodal s úsměvem Psotka.

V Evropě i na světě není mnoho fanoušků, kteří by se pod jeho slova nepodepsali. Ostatně také proto jich má na starém kontinentu katalánský kolos podle průzkumů zdaleka nejvíce - 58 milionů (druhý Real 32).